Biegunka i ból żołądka po antybiotyku

napisał/a: agnieszka101 2013-06-24 11:45
Witam. Od trzech tygodni choruję na zatoki. Przez pierwszy tydzień przyjmowałam Ceclor 500, który okazał się nietrafnym antybiotykiem. Następnie zmieniłam lekarza, okazało się, że mam również zapalenie gardła(ropa), dostałam więc receptę na wykonanie 5 zastrzyków(Neloren). Oczywiście pomogły, jednak teraz dostałam doustny antybiotyk - Clindamicyn - MIP 600. Zażywam co 12h, dodatkowo zażywam też osłonę S-Biotic oraz Fluconazole. Wszystko było dobrze przez pierwsze dwa dni. Wczoraj dostałam biegunkę, bardzo ściskający ból żołądka oraz nudności. Objawy ustąpiły wieczorem, jednak po zażyciu kolejnej dawki w odstępie 1-2h objawy znów się nasiliły i to bardzo mocno, do tego stopnia, aż na nogach nie mogłam ustać. Pije jogurty i mleko z miodem, ponieważ zwykłych serków nie lubię. Dziś ominęłam jedną dawkę (poranną), ponieważ chciałam oszczędzić sobie bólu. Mam teraz miesiączkę, od przedwczoraj, nie wiem czy to ma jakiś wpływ na to..
Nie wiem czy mam udać się do lekarza czy zacisnąć zęby i pomęczyć się?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
napisał/a: Ell 2013-06-25 10:42
Ja przez zazywanie antybiotykow rozwalilam sobie jelita i doprowadzilo to do zapalenia. Teraz uciekam przed wrzodziejacym jelitem.

Ja bym na Twoim miejscu przestala brac antybiotyk, skoro masz skutki uboczne. Mialam bardzo podobnie, nudnosci, bole, biegunka. Od razu przerwalam zazywanie, ale bylo jak widac za pozno.