biegunka a tabletki

napisał/a: kasiocha85 2010-09-24 17:17
Hej dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z ta biegunką?jeśli przez cały dzień miałam biegunkę a na wieczór kiedy zwykle biorę tabletkę czyli koło godziny 19 byłam w toalecie po zażyciu tabletki tylko raz to czy jest możliwość że jednak ją wydaliłam poprzez wcześniejsze problemy?jeśli tak to czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać tylko przez tydzień czy całe opakowanie?bo dodam tylko że była to pierwsza tabletka z opakowania...dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2010-09-24 20:32
Tabletka wchłania się przez około 3h. Zdązyła się wchłonąc u Ciebie?
Na ulotce masz napisane jak się zachowac w takim przypadku.
napisał/a: kasiocha85 2010-09-25 12:17
to było jakieś 30 min po zażyciu tabletki więc pewnie nie tylko że po zażyciu tabletki byłam tylko raz w toalecie więc nie wzięłam kolejne pigułki po wszystkim...jak więc teraz mam się zabezpieczać dodatkowo?
napisał/a: wikam2 2010-09-25 12:22
Przeczytaj co mówi ulotka o pominięciu tabletki w danym tygodniu stosowania.
napisał/a: kasiocha85 2010-09-25 23:22
na ulotce pisze żeby zabezpieczać się przez tydzień ale jest też informacja która mnie martwi, że jeśli w tygodniu poprzedzającym zapomnienie tabletki(w tym przypadku możliwość wydalenia)odbyły się stosunki seksualne jest możliwość zajścia w ciążę:( a ja niestety taki stosunek miałam...czytałam też troszkę o biegunce ze trzy luźne stolce można uznać za biegunkę u mnie wystąpiły 3 w odstępie mniej więcej 4 godzin...czytałam tez że jeśli biegunka wystąpi w bardzo krótkim odstępie czasu od zażycia pigułki tzn. mniej niż godzinę to nie dojdzie nawet do żołądka więc nie ma możliwości na wydalenie jej...proszę o odpowiedzi
napisał/a: wikam2 2010-09-26 21:08
Mysle, ze pominięcie jednej pigułki wcale nie jest tak drastycznym sposobem na obniżenie jej skuteczności :)
napisał/a: kasiocha85 2010-09-26 22:39
Też tak myślę tym bardziej że biorę już tabletki od 5 lat jednak to była pierwsza tabletka po 7-dniowej przerwie więc może jednak ma znaczenie...jeśli ktoś miał podobną sytuację proszę o zdanie
napisał/a: wikam2 2010-09-26 23:16
A no jesli to była tabletka po przerwie to owszem jakieś tam znaczenie ma. Przerwa została wudłużona a tego absolutnie robić nie wolno. Myslę jednak, ze owulacja nie odblokowała się tak szybko. Teraz i tak nic nie zrobisz...
napisał/a: kasiocha85 2010-09-27 13:18
A myślisz że to możliwe że tabletka nie zdążyła dotrzeć do żołądka po niecałym pół godziny od zażycia??wiem że teraz to jż nic nie zrobię jedynie pełna abstynencja pozostaje :/i po jakim czasie owulacja może się odblokować?
napisał/a: wikam2 2010-09-27 13:26
To jest tak :
Owulacja zaczyna się odblokowywać przez 7 dni przerwy. W ósmym dniu bierzesz tabletkę zeby zablkowac ją znowu i żeby ona jednak nie wystąpiła. Jesli nie weźmiesz tabletki ona moze wystapić. Ale ona może wystapić po osmiu dniach po dziesięciu po dwudziestu etc...
U mnie wystepuje około 16 dni po ostatniej tabletce.
Jesli u Ciebie wystapiłaby tak starsznie szybko juz w ósmym dniu (w co wątpię) to po przyjęciu tabletki w dziewiatym dniu i tak zniweczyłabyś zapewne proces implantacji.
Wydłużenie przerwy jest niebezpieczne ale nie sadzę, ze az tak. I ciązy u Ciebi raczej nie widzę.
Pnadto biegunka a biegunka to różnica :) Na temat docierania tbaletki do organizmu nic nie wiem, poczytaj o tym bo możliwe, ze masz rację.
napisał/a: kasiocha85 2010-09-27 19:39
Czytałam troszkę o tych biegunkach i właściwie to miałam dwa luźne stolce pierwszy ok godziny 15 a potem jakieś 20 minut po przyjęciu pierwszej tabletki po przerwie i to było ok godziny 19 więc nie wiem co o tym myśleć...no i podobno do pól godziny to tabletka dojdzie do żołądka ale to zbyt krótki okres żeby doszła do jelita grubego skąd mogła być wydalona...i myślę że jedna zapomniana tabletka nie spowoduje dramatu ale to była pierwsza a do tego wszystkiego dzień wcześniej kochałam się z chłopakiem wiec jeśli wydaliłam tą tabletkę i odblokuje się jednak owulacja to może być problem:(
napisał/a: wikam2 2010-09-28 08:53
Kochana serio, nie sądzę.