Bieganie przy niedoczynności tarczycy

napisał/a: RudaPaskuda 2014-04-07 08:57
Witam serdecznie :D Mam na imie Asia od miesiąca wertuję to forum starajac się oswoić z myślą o chorobie. Miesiąc temu po kolejnej wizycie o rodzinnego spowodowanej złym stanem ogólnym (omdlenia, senność, uczucie wyczerpania, permammentny ból gardła, ogólny wściek z byle powodu. no i 15kg nadbagazu).

Wyniki krwi idealne TSH- 8.2 diagnoza - niedoczynność tarczycy eurythrox-25 raz dziennie
plus skierowanie na pozostałe badania i do endo na 15.04 z podejrzeniem hashi.

Przeczytałam juz wszystkie wątki o suplementach, powoli zaczynam je wprowadzać. O diecie sama intuicyjnie zrezygnowałam z pieczywa i makaronów, zauważając pogorszenie samopoczucia. A nabiał ograniczam do mleka do kawy w okolicach paru kropli dziennie z powodu nietolerancji duzej ilości laktozy w diecie. Jem co 3 godziny, nie jem słodyczy (chyba ze mnie najdzie raz na miesiac to wsune czekolade)

Mam do was kochani pytanie o ćwiczenia. Ja od 3 miesiecy (nim dowiedziałam sie o chorobie) postanowiłam cos ze soba zrobic i zaczełam ćwiczyć i wróciłam do biegania. Biegam co 2 dzień w granicach 5km dziennie. Jak wy ćwiczycie? Czy są rzeczy po którym wam lepiej? albo po których lepiej spada waga? Podzielcie się wiedzą :D
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-07 09:10
Jak masz 15 kg nadwagi to bieganie sobie odpuść, bo za chwilę będziesz pytać w ortopedii o ból kolan.
Jakie ćwiczenia? Rower stacjonarny zimą, latem "zwykły", basen + siłownia, bo kobiety też powinny ćwiczyć z ciężarami. Ostatecznie spacery jak inny ruch nie jest wskazany.
napisał/a: RudaPaskuda 2014-04-07 09:34
Dziekuje za szybka odpowiedz już nie mam po 3 miesiącach walki zeszłam z 80 kg na 71kg - przy wzroście 170 Na początku truchtałam w tempie ślimaka, teraz biegam na przemian z marszem 2b/2m albo 5b/2m. Przez ten czas brąłam też termline forte. Teraz skonczyło mi sie opakowanie i sie zastanawiam czy go brać (szkodzić chyba nie powinien zawiera zielona herbate,kofeine,chrom, guarane i pomarancze). Mam nadzieje ze hormony też pomogą w zbiciu wagi do 60 bo tyle zawsze ważyłam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-07 09:40
jak dobrze tolerujesz kofeinę to ten spalacz nie powinien Ci zaszkodzić.