Biały osad na języku

napisał/a: mejbiś. 2009-12-29 20:39
Mam dość uciążliwy i wstydliwy problem.
A mianowicie chodzi mi o biały nalot na języku, któremu towarzyszy nieświeży oddech (często zdarza się tak, że występuje już po pół godzinie od mycia zębów [nieświeży oddech, nie nalot]). Ktoś mi poradził, że należy kupić specjalną szczoteczkę do czyszczenia języka, ale ten nalot sięga dość daleko i ja tam raczej tą szczoteczką nie dosięgnę, a poza tym zaraz mi się zbiera na odruch wymiotny. Zresztą to skrobanie szczoteczką nie pomaga, bo on tam zostaje. Używałam też Colgate do płukania jamy ustnej, ale nic nie pomogło. W sumie to nawet nie pamiętam kiedy się zaczął ten problem, ale trwa już dość długo. Dodam też, że to raczej nie jest od używek, bo takowych nie zażywam. Wiecie może co to jest i jak się tego cholerstwa pozbyć?


PS. Zamieszczam ten wątek tutaj, ponieważ słyszałam, że może to być spowodowane problemami z układem pokarmowym.. ale nie jestem pewna.
napisał/a: dimedicus 2009-12-30 07:51
Przyczyny tego stanu są:Laryngologiczne(stany zapalne gardła,zatok),stomatologiczne(choroby dziąseł lub zębów) i gastrologiczne(stany zapalne w układzie pokarmowym) wszystko wymaga sprawdzenia.Na początek zmień jadłospis,odstawić potrawy kwaśne,pikantne,ciężkostrawne,słodycze,papierosy,ograniczyć kawę alkohol.Pić dużo wody mineralnej(niegazowanej)Poprawić florę bakteryjną przez zastosowanie Acidolac oraz spożywanie probiotyków.
Czy są inne objawy jak np.zgaga,pieczenie w przełyku,duszności w klatce piersiowej,wzdęcia,burczenie w brzuchu,problemy ze stolcem?
napisał/a: mejbiś. 2009-12-30 13:35
No cóż, można powiedzieć, że mam wzdęcia i takie dziwne burczenie.. A co do tych ostrzejszych objawów to nie występują. Poza tym nie palę, nie piję.. Nie można powiedzieć, że odżywiam się zdrowo, ale raczej nie jem potraw pikantnych, kwaśnych ani ciężkostrawnych. Przynajmniej nie za często.
Tak się zastanawiałam czy może to być spowodowane problemami z migdałkami. Ponoć kiedyś miałam 3.. Jak byłam mała to mi jeden wycieli, ale został do wycięcia jeszcze jeden..
Poza tym tam z tyłu (na migdałkach) zbiera mi się ten śluz.. Jest go tam strasznie dużo..
Czy to może być jakoś ze sobą powiązane?
Co do zębów to według dentysty mam wszystkie zdrowe..
A i jeszcze duszności występują, ale to ze względu na to, że mam dychawicę oskrzelową..
napisał/a: vamos 2009-12-30 13:43
Po gastroskopii okazalo sie ze mam wrzody dwunastnicy i helicobacter pylori. Po pierwszym tygodniu controlocu jezyk byl caly rozowy, teraz lecze HP antybiotykami, jeszcze tydzien. Objawy takie same jak u Ciebie.
napisał/a: mejbiś. 2009-12-30 13:47
vamos.. proszę Cię, nie strasz..
Ja nie chcę gastroskopii..
napisał/a: vamos 2009-12-30 13:51
Nie strasze. Nie masz wyjscia jesli chcesz pelnej i rzetelnej diagnostyki. Zostaw ja na koniec moze laryngolog pierwszy cos znajdzie. Poza tym nie jest taka straszna jak ja maluja :) Nastawiam sie juz na nastepna :)
napisał/a: dimedicus 2009-12-31 01:42
Nie koniecznie gastroskopia.Sam badanie u gastrologa wystarczy oraz zmiana diety na lekkostrawna kilka leków(Bioprazol Bio,Espumisan oraz Colon C,Acidolac)
i powinno być ok.Tylko na początek należy wykluczyć problemy laryngologiczne.
napisał/a: puppetmaster 2010-07-09 16:38
Witam.

Mam podobny problem "biały osad na języku" przy czym pojawia sie u mnie zgaga, dziwny nismak w okolicach "wylotu nosowego" w jamie ustnej. Jestem człowiekiem niskiej wagi i moja dieta jest naganna. Czy jest możliwe że wszystkie moje obiawy są na podłożu złej diety? W przeszłości chorowalem na tarczyce z powodu niedokwaśności żołądka, niedoboru hormonu wzrostu, gastrostropie przechodziłem pare razy w swoim życiu i nic tam nie wykazywało (negatywnie). Biały osad mam odkąd pamiętam i chciał bym w końcu zacząć z nim walczyć.
Pozdrawiam