Bialy nalot w glebi gardla

napisał/a: Fen 2013-06-24 18:40
Witam
W piątek zaczęło mnie troszkę boleć gardło, w sobotę bolaly mnie nogi i ogólnie czułam się rozbita a wieczorem dostałam goraczki 39 stopni. W niedziele rano obudzilam się z potwornym bólem gardła i goraczka 38.5. Pojechałam do lekarza, ale trafiłam na takiego, który mi nawet do gardła nie zajrzał i wypisal antybiotyk. W niedziele wieczorem goraczka była mniejsza do 38, a w poniedziałek rano nie miałam już gorączki. Poszłam do lekarki do przychodni, ona zajrzala mi do gardla i powiedziała, że to się nie kwalifikuje pod antybiotyk, nie ma ropy i to musi być jakas infekcja wirusowa. Używam do ssania neoangin, faringosept, psikam tantum verde i plukam gardlo septosanem i rumiankiem. Jednak w domu zauwazylan biały nalot po obu stronach gardła za migdalkami, wyglada trochę jak taki serek. Lekarka musiała tego nie zauważyć a ja się boje i nie wiem co to. Poza tym boli mnie głowa i w gardle ciągle czuje jakby kluche pomiędzy gardlem a nosem.
napisał/a: ratownik_0395 2013-06-24 19:37
Witam.
Wydaje się, że może to być infekcja grzybicza jako efekt po leczeniu antybiotykiem. Proponuję przyjmować preparaty osłonowe typu lacidar, trilac, probiolac itd. oraz płukać jamę ustną np. rumiankiem, szałwią. Jeśli nalot będzie się utrzymywał lub powiększał proponuję wizytę u lekarza ponieważ trzeba będzie zastosować leki p.grzybicze typu Nystatyna, Fluconazol. Pozdrawiam.
napisał/a: Fen 2013-06-24 23:20
Witam.
Dziękuję za tak szybka odpowiedz. Jednak moje niedopatrzenie w mojej wypowiedzi, otóż antybiotyku nie wzięłam w związku z tym, że nie zaufalam lekarzowi, który nawet nie obejrzał mojego gardła. Wszystkie specyfiki, które brałam/biorę podalam w poście.
napisał/a: ratownik_0395 2013-06-25 07:32
Zatem myslę, że dobrze będzie się udać do lekarza i/lub ewentualnie wziąć antybiotyk. Pozdrawiam
napisał/a: Fen 2013-06-25 22:46
Witam.
Dotarlam dziś do kolejnego- trzeciego lekarza i dziś zdiagnozowano angine. Musiałam przejść przez trzech lekarzy, żeby się tego dowiedzieć. No ale nic to, dostałam odpowiedni antybiotyk i parę innych pomocniczych rzeczy i zaczęłam dziś kuracje. Zobaczymy co przyniesie.
Pozdrawiam