Biały nalot na migdałkach

napisał/a: martynaide 2017-02-16 20:35
Witam
Mam taki problem. Moja córka ma 4 lata co jakiś czas pojawiają jej się białe kropki na migdałkach.
Dzisiaj np.ma ich wiecej ale żadnych innych objawow typy temperatura czy ból gardła. Nasz lekarz od razu daje nam antybiotyk. Przez rok miała ich około 14 razy.
W czerwcu ubiegłego roku miała usuwany trzeci migdał. Ja jestem już tak przewrażliwiona że jak tylko widzę nalot to panikuję że zaraz będzie choroba.
W tej chwili daje jej tabletki do ssania Entitis i mam nadzieję że pomogą nam i mała nie będzie już tyle chorować.
Pomóżcie mi bo jeszcze trochę i dostanę na głowę od ciągłego czytania.
Co może oznaczać ten nalot na migdałkach? Czytałam gdzieś że to mogą być resztki jedzenia.
napisał/a: aga9966 2017-03-14 12:17
Jeśli jesteś z Warszawy bądź okolic, to daj znać. Polecę Ci świetnego laryngologa, który mnie wyleczył z angin.
napisał/a: martynaide 2017-03-14 12:20
Nie jestem z Warszawy niestety.
napisał/a: aga9966 2017-03-15 08:35
Jak to są takie małe biało-żólte grudki, które się odrywają od tych migdałów, brzydko pachną i wyglądają jak resztki jedzenia to to jest tzw. zalegający detryt. Poczytaj sobie na ten temat. Nie chodź z córką do pediatry, bo oni często źle diagnozują. Idź do laryngologa, który zna się na migdałach. Ja miałam nawracające anginy, przez 7 m-cy wybrałam 8 antybiotyków. Zamiast wycięciu migdałów poddałam się krioterapii (wymrażaniu migdałów) - pomogło.
napisał/a: martynaide 2017-03-15 08:42
Córka jest po usunięciu trzeciego migdala. Usuwany miała w czerwcu ubiegłego roku. Boczne zostawione bo laryngolog stwierdził że nie są bardzo duże ano chorobowo zmienione dlatego warto je zostawić. Od czerwca była chora tylko 4 razy. I to żadne anginy. Przeważnie tylko katar i kaszel czyli jakas wirusowka. Ale nasz lekarz od razu przypisuje antybiotyk. Już na własne ryzyko nie podaje jej antybiotyku.
W ubiegłym tygodniu dopadło ją przeziębienie. W niedzielę miała ostatnia dawkę antybiotyku. Dziś rano znów zaczęła kaszlec.ale kaszel suchy a nie mokry. Na migdałkach może są dwie cętki. Wodnisty katar. Podejrzewam że to alergia. Wierzbę mamy stwierdzoną tylko poprzez biorezonans... nie wiem co robić... już mam nerwy zszargane....
napisał/a: martynaide 2017-03-15 08:46
Córka jest po usunięciu trzeciego migdala. Usuwany miała w czerwcu ubiegłego roku. Boczne zostawione bo laryngolog stwierdził że nie są bardzo duże ano chorobowo zmienione dlatego warto je zostawić. Od czerwca była chora tylko 4 razy. I to żadne anginy. Przeważnie tylko katar i kaszel czyli jakas wirusowka. Ale nasz lekarz od razu przypisuje antybiotyk. Już na własne ryzyko nie podaje jej antybiotyku.
W ubiegłym tygodniu dopadło ją przeziębienie. W niedzielę miała ostatnia dawkę antybiotyku. Dziś rano znów zaczęła kaszlec.ale kaszel suchy a nie mokry. Na migdałkach może są dwie cętki. Wodnisty katar. Podejrzewam że to alergia. Wierzbę mamy stwierdzoną tylko poprzez biorezonans... nie wiem co robić... już mam nerwy zszargane....
napisał/a: aga9966 2017-03-15 08:54
A może to faktycznie alergia. Trudno mi jest się wypowiadać, bo nie jestem lekarzem, ale widzę, że na forum też żaden z lekarzy się nie uaktywnia w Twojej kwestii. Ja jestem spod W-wy i tylko w tym rejonie znam lekarzy, a szczególnie laryngologa, z którym warto byłoby to skonsultować.
napisał/a: martynaide 2017-03-15 08:59
Do W-wy mam około 350 km.
Byłam też u dobrego laryngologa w Poznaniu. Ten który usuwal migdał. Mówił że różnice widać będzie dopiero po roku. Może faktycznie to wszystko przez alergię. Nie wiem... już mi się w głowie przewraca na samą myśl że może znowu być chora...
napisał/a: aga9966 2017-03-15 09:05
Też mam dzieci, więc rozumiem co czujesz. Uważam, że dobrze robisz, że nie dajesz jej antybiotyku. Nie ma gorączki, tylko kaszel i katar, to nie znaczy, że od razu antybiotyk wchodzi w rachubę. Jak nie boli ją gardło, to może faktycznie wirus + alergia. A dajesz jej dodatkowo jakieś lekarstwa, suplementację?
napisał/a: aga9966 2017-03-15 09:08
Posłuchaj, po kuracji antybiotykowej, organizm jest tak osłabiony, że twoja córka non stop teraz (jeszcze przy takiej pogodzie) będzie coś łapała. Entitis jest super, dawaj jej przez 3 m-ce codziennie, stosuj się do zaleceń z ulotki. Ja kupuję jeszcze dzieciakom Sambucol lub Groprinosin. Też teraz kaszlą i mają katar. Taka aura.
napisał/a: martynaide 2017-03-15 09:10
Dostaje Entitis tabletki do ssania na noc. Witamina C.
Dzisiaj jak zakaszlala to dałam jej neosine jeszcze. Jak wróci z przedszkola to zobaczę może dam jej sinecod. Do nosa buderin na katar. A gardło ją nie boli.
napisał/a: aga9966 2017-03-15 09:14
Słuchaj to nie martw się, po twoich opisach wygląda to na wirus. I jeszcze chodzi do przedszkola, to naprawdę nie jest źle.