Biały nalot i czerwone krostki na języku, afta? (zdjecia)

napisał/a: Kojot7 2012-02-19 20:29
Witam mam 17 lat i mam powazny problem mianowicie chodzi ogolnie o jame ustna a bardziej o nalot na jezyku ktorego nieda sie zmyc zeskrobac raz jest wiecej raz mniej. Chodzi mi tez o czerwone krostki/plamki na jezyku niewiem co mam z tym zrobic chcialbym miec normalny rozowy jezyk... Napewno mam to juz kilka dobrych lat ale poprostu kiedys jak bylem mlodszy zbytnio nie przejmowalem sie takimi rzeczami teraz jestem starszy i zaczalem sie interesowac swoim zdrowiem. Czasami mam tez jakby krostki w jamie ustnej poszukalem i wyczytalem ze jest to niejaka "AFTA" nie pale papierosow czasami pije alkohol codziennie biore bodymax plus i 4 tabletki rutinoscorbin. Do higieny jamy ustnej uzywam Meridol Halitosis paste szczoteczke do zebow do jezyka i plyn do plukania. Niemam zadnych problemow z tego powodu jakiegos pieczenia czy tez bolu poprostu chodzi mi o efekt wizualny. Te dolegliwosci sprawiaja mi dyskomfort. Czasami mam zgage jak cos zjem ale nie jest na tyle dokuczliwa zebym mogl narzekac czasami wezme Rennie albo nie i przechodzi. Zastanawiam sie czy lezy to po stronie diety ? Czy wykluczyc jakies produkty z diety zaczac jesc wiecej owocow i warzyw bo z tym u mnie kiepsko. Dodam ze nie pije napojow gazowanych pije duzo Nestea/Ice Tea tego typu rzeczy i myslalem zeby przerzucic sie na zwykla wode niegazowana. Niedawno bylem w prywatnej przychodni u laryngologa powiedzial tylko ze mam krzywa przegrode i mozliwa jest operacja dal skierowanie na przeswietlenie zatok (jeszcze nie robilem) przepisal pare lekow min Zyrtec co do jezyka powiedzial ze to do gastrologa i ze to jest od pokarmu i przepisal jakies wapno ? zeby sobie sypac na jezyk czy pic... Bylem strasznie wkurzony bo zalezalo mi na jezyku a nie na zatokach... Co do moich zebow wszystkie zdrowe 0 dziur. Wczesniej przejmowalem sie ze strasznie mi smierdzi z ust i niewiem czym to moze byc spowodowane czy tym bialym nalotem czy zatokami? Ciagle pluje flegma i smarkam akurat w tym okresie zimowym jak sciskam migdaly to mnie bola. Ciagle sie tym przejmuje i niewiem co robic po ostatniej wizycie u pani laryngolog jestem wkurzony poniewaz tak naprawde w niczym mi ona nie pomogla powiedziala ze zatoki ze operacja przepisala pare lekow ktore i tak nic nie pomogly skierowala na przeswietlenie i powiedziala ze nalot to od ukladu pokarmowego i zeby isc do gastrologa. Boje sie ze gastrolog pogada pogada przepisze cos i na tym koniec... Laryngologa zaliczylem wiem na czym stoje ze mam problemy z zatokami zrobie te przeswietlenie i wroce. Czyli zostaje mi gastrolog. Tyle tego sie naczytalem ze moze to byc wszystko refluks halitoza wrzody moze to byc od zatok cuda na kiju... Sam juz niewiem co mam z tym zrobic wpadlem z tego powodu w jakas depresje...

Link do albumu ze zdjeciami:
http://imageshack.us/g/46/88135166.jpg/

Prosze o pomoc...
napisał/a: pillage 2012-02-20 10:38
hej, czy miałeś robiony wymaz? to podstawa aby stwierdzić czy winny jest np. gronkowiec czy candida, jeżeli flora jamy ustnej jest prawidłowa, to przyczyny mogą być spowodowane dysfunkcją żoładka (refluks), obecnością helicobacter pylori, nieprawidłowym trawieniem (toksyny) etc. tak więc jeżeli wymaz niczego nie wykaże wtedy odwiedź gastrologa.
napisał/a: Kojot7 2012-02-20 14:44
witaj, nie mialem robionego zadnego wymazu. Gdzie zrobie ten wymaz ? I za ile ? Czy da rade w ogole to wyleczyc ? I czy moge zarazic tym swoja partnerke przy calowaniu czy seksie oralnym ?

aha dodam jeszcze ze od dzisiaj rano i wieczorem bede bral Linex Gastro.
napisał/a: pillage 2012-02-20 15:47
wymaz zrobisz w każdym laboratorium, ok. 50zl zapłacisz. bez stresu :) na wymaz idź rano na czczo, nie myj zębów etc zupełnie na 'żula' aby pobrany materiał był wiarygodny.
napisał/a: Kojot7 2012-02-20 19:21
Ok dziekuje. A czy po tych zdjeciach mozna wywnioskowac czy jest to cos powaznego i czy da rade sie tego pozbyc ?
napisał/a: pillage 2012-02-21 08:07
z Twojego opisu i zdjęć nie wynika nic złego, po prostu potrzebujesz właściwej diagnozy.