Biały język

napisał/a: bibułka 2008-03-14 13:30
Witam. Prosze o pomoc jak wyleczyć biały nalot na języku, szczególnie jego tył, widoczne białe plamki, uczucie goryczy w ustach. Lekarz zalecił mi smarowanie zawiesiną - nystatyna - robię to dopiero drugi dzień, czy ww lek mi pomoże i kiedy to zniknie:((((((
napisał/a: pytanko 2008-03-14 14:31
To od refluksu żołądkowo - przełykowego, jedz zdrowiej, mniej pikantnie, nie pij alkoholu za często itp.
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-15 18:29
Zaraz znów mnie ktoś opiep.. za język, ale ten temat już był tyle razy wałkowany! bibułka opcja SZUKAJ!!!
napisał/a: An Dy 2008-06-12 14:07
Nie ma co Cie op...przac. Poprostu wyszukiwarka kiepsko dziala. Wlasnie przegladam posty szukajac odpowiedzi na swoje problemy i ...... poza zmudnym czytaniem postu za postem nic innego nie zostaje. Sam sprobuj wpisac chocby 'bialy nalot' dostalam jako wynik trzy posty a wiem ze jest o tym w dziesiatkach.
napisał/a: mos 2008-07-01 00:01
Witam, mam dokładnie to samo.... biały język, szczególnie jego tył, dziwny osad który nie chce zejść szczoteczką, czasami przybiera żółty kolor. Próbowałem różne specyfiki antygrzybiczne ale nic nie działa, parę dni temu zrobiłem gastoskopię i wykazało mi refluks żołądkowo-przełykowy, poza tym wszystko OK. Towarzyszy mi też często uczucie najedzenie, nie mogę jeść śniadań, dopiero pod wieczór robię się bardzo głodny a gdy budzę się rano wypluwam żółtą substancję, nie wiem co to. Lekarz powiedział, że muszę jeść mniejsze porcje a częściej żeby nie rozpychać żółądka. Mam mały efekt jojo w wyniku jedzenia dużych porcji, prawdopodobnie od tego zrobił się refluks. Lekarz dał mi lek "reglan" ale nie wiem czy go brać bo nie lubię leków a podobno można to wyleczyć bez leków. Inny lekarz uważa żebym łykał "ranigast" ale ten lek znowu obniża poziom kwasu żołądkowego a podobno jak się ma grupę krwi A (a ja mam A-) to nigdy nie występuje nadkwasność a jedynie niedokwasność. Inny lekarz znowu uważa, że 1.5 cm cofnięcie się żołądka do przełyku (a tyle u mnie wynosi) to jeszcze nie refluks bo to jest jeszcze w granicach normy. Nie mam helicobacter pyroli ani innych zarazków (tych których które bada się biopsją). Ktoś może doradzić?
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-07-01 07:16
Skoro masz refluks to masz już odpowiedź na swoje pytanie. A co do tej choroby to jest dział gastrologii z wieloma postami na ten temat.
napisał/a: mos 2008-07-02 00:23
mam pytanko: dlaczego przy refluksie język robi się biały? Czy to przez kwas żołądkowy który podchodzi do przełyku czy przez jakieś grzyby/bakterie?
napisał/a: Peter 2008-07-03 09:23
To wygląda na refluks, tylko trochę nietypowy. jest toprawdopodobknie zarzucanie żółci do żołądka. Stosuje się tutaj leki rozkurczające, poprawiające funkcję wątroby np. Essentiale forte. Rozkurczowo i poprawiające trawienie działają zioła Gastrobionisol.
napisał/a: krystian_ 2008-07-04 18:39
A może to wynik antybiotykoterapii? Wtedy często organizm się "zagrzybia" warto wówczas zastosować DICOFLOR bądź TRILAC dla uregulowania flory bakteryjnej jelit - ja też po 3 seriach antybiotyku miałem bardzo biały język i uregulowanie flory w jelitach załatwiło sprawę.
napisał/a: mos 2008-07-05 23:03
chyba już wiem co mi jest.... refluks żółciowy czyli zamiast kwasu do żółądka i przełyku pcha się żółć. W tym wypadku leczenie PPI (inhibitory pompy protonowej) może tylko pogorszyć sprawę --- http://www.sciencedaily.com/releases/2007/02/070212185309.htm

Leki te powodują jeszcze większą produkcję żółci przez wątrobę, niepotrzebnie obniżają poziom kwasu a w dodatku mają inne skutki uboczne. Właśnie wczoraj i dziś łyknąłem po tabletce i wypluwam jeszcze więcej tego syfu i ogólnie czuję się do d... Na ten refluks nie ma żadnych skutecznych leków:(

Przyczyna refluksu żółciowego to najczęściej: nerwica, depresja, stres, czyli pasuje do mnie.
napisał/a: iza110 2008-07-06 22:53
Nie wiem czy dobrze napiszę , ale na biały język jest bardzo dobra płukanka Parmy. Przepisze ją tylko stomatolog, ponieważ ona
ściąga kieszonki przyzębowe.
napisał/a: malutka831 2013-04-29 13:04
Ja tez borykam sie z tym broblemem od x lat, bialy nalot i nieswiezy oddech, zaden lekarz nie potrafi postawic trafnej diagnozy, mialam robiona gastroskopie cztery razy a mam 28 lat, podczas kuracji antybiotykowej na Hp oddech byl OK i jezyk ladny rozowy , do dwoch tygodni, a po ok. 2 tyg wszystko wracalo do szarej rzeczywistosci, pamietam jakies 7 lat temu zawzielam sie mocno i przez rok czasu jadlam wszystko w postaci papkowatej czyli biszkopty z mlekiem, glownie jogurty, mieso rozgotowane prawie, nic ostrego i kwasnego, zadnej kawy, herbaty, alkoholu, nawet pieprz odstawilam i po jakichs 3,4 miesiacach moj oddech duzo sie poprawil, jezyk na poczatku tej diety byl okropny bo glownie dominowal nabial w mojej diecie, ale wlasnie tak jak oddech po 3,4 miesiacach tez kolorem sie poprawil, teraz usilowalam przejsc na ta diete aby sobie pomoc, ale juz nie dziala to na mnie przez pol roku sie meczylam. I co moze byc przyczyna?? mam lekka nadzerka na zoladku, ale lekarz stwierdzil, ze to nie jest powod moich dolegliwosci. Podczas kuracji antybiotykami wszystko jest ok, a chwile po wraca wszystko, jest cos skutecznego?? szczotkowanie nie pomaga, jezyk w gruncie rzeczy nie stanowi az takiego problemu jak ten oddech nieswiezy! bakterie raczej nie, bo jezeli po diecie bylo ok to co bakterie maja do tego, ale cos z zoladkiem - wydzielanie nadmiaru kwasu zoladkowego moze? nie wiem....