Biały język, brzydki zapach z ust

napisał/a: Davidb900 2016-02-18 14:43
Witam,

Cieszę się że znalazłem to forum. Mój problem starałem się rozwiązać w wielkiej Brytanii ale jakość tutejszych lekarzy pozostawia wiele do życzenia.

Mam biały osad na jezyku. Ilekroć próbuje sie go pozbyć (nigdy nie udało mi się go zdrapac calkowicie) to on i tak nawraca, do tego ten dołujący brzydki zapach z ust. Bardzo dbam o higienę jamy ustnej. Myje zęby szczoteczka elektryczną 2 razy dziennie, używam płynów do płukania ust i od jakiegoś czasu regularnie myje też język. Problem dalej jest więc udałem się do tutejszego lekarza pierwszego kontaktu. Na początku ostrzegł mnie że biały język może być jedną z oznak zakażenia wirusem HIV i wysłał mnie na badania krwi. W tym samym czasie przepisał mi coś przeciw grzybicy jamy ustnej (nie pamiętam nazwy leku). Wyniki badań krwi były bardziej niż swietne, a przepisany lek nic nie pomógł.
Lekarz stwierdził że to od palenia papierosów (zdarzy mi się zapalić raz w tygodniu)- już nie palę a problem wciąż jest. Poprosiłem go o skierowanie na gastroskopie, ale on powiedział że nie wyśle mnie na to badanie z takim problemem(?).

Od tego czasu szukam i czytam o tym w internecie i większość tych dolegliwości wskazuje na drożdżaki i kandydoze.

Myślałem że problem może być powiązany z przepuklina w okolicy brzucha (pomiędzy mięśniami).
Mam ja od chyba 4 lat badałem się rok temu i stwierdzono że to mała Przepuklina wielkości kilku milimetrów i zabieg jest niepotrzebny bo mógłby osłabić to miejsce do tego stopnia że po jakimś czasie przepuklina wyszłaby ponownie - większa.

Bardzo Rzadko mam zgage, nie mam refluksu,


Dodam, że 8 lat temu miałem wycinane migdałki i operację na otwartym sercu.
Urodziłem się z ubytkiem w przegrodzie miedzyprzedsionkowej typu primum z niedomykalnością zastawki mitralnej. Wykryto go dopiero w wieku 18 lat na kontroli do wojska. Podczas operacji został założony pierścień carpentiera o średnicy 26mm.

3 razy w tygodniu ćwiczę na siłowni.
Jestem nazbilansowanej diecie, spożywam dużo warzyw i owoców, kurczaka, ryżu, ryb, razowego chleba itd
Stosuję suplementy diety takie jak odżywki białkowe, aminokwasy i ostatnio kreatyne.
napisał/a: Davidb900 2016-02-18 16:05
Lek który mi podano to AMOXICILLIN
napisał/a: Konstans 2016-02-22 16:57
Witaj,
idziesz dobrym tropem.... poczytaj, tu na tym forum wielekroć pisaliśmy o przeroście candidy i innych patogenach.
Uwierz, możesz dbać o higienę jamy ustnej, możesz nawet zdrowo się odżywiac ale .... w pewnym momencie Twoja flora bakteryjna została zachwiana (w wyniku jakichś czynników) i nastapił przerost patogenów. Smutne jest to, że nie tak łatwo wrócic do równowagi. Ale dobre też jest ! - można wrócić. Zastosuj nasze porady, zmien dietę, wprowadz probiotyki i do przodu ! :)
Pozdrawiam.
napisał/a: Davidb900 2016-05-06 20:45
Witajcie...

Byłem na chwile w Polsce i prosto z lotniska udałem się do Laryngologa, który skierował mnie na badania.
Z tego co widzę z wyników wymazu z języka żadnych drożdżaków i grzybów nie wykryto
"FLORY BAKTERYJNEJ PATOGENNEJ NIE WYCHODOWANIO,
GRZYBOW DROZDZOPODOBNYCH NIE WYCHODOWANO"

Nie dokońca rozumiem wyniki krwi... Mógłby mi ktoś je rozszyfrować? może w tym tkwi problem.


badania krwi
[img]http://imageshack.com/a/img923/3229/HjZRwr.jpg[/img]

Jesli zdjecie jest zamale to podaje te wartosci ktore nie sa na poziomie Normalnym:


LYM% 48,2 (H)
GRAN% 46,8 (L)
RDW 11,1 (L)
MPV 6,3 (L)





Dziekuje
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-05-07 20:29
Do obejrzenia:

[url_special=http://stomatologia.wieszjak.polki.pl/nalot-na-jezyku-objaw-choroby-video,choroby-jamy-ustnej-wideo,1351.html:2efnpwa1]http://stomatologia.wieszjak.polki.pl/nalot-na-jezyku-objaw-choroby-video,choroby-jamy-ustnej-wideo,1351.html[/url_special:2efnpwa1]