Białko w moczu

napisał/a: Agulka1 2007-03-08 21:13
Mam niecałe 18 lat.Ostatnio robiłam badania i mam białko w moczu 25 mg/dl. Mam pytanie: Czy kilka dni po okresie te wyniki mogą być błędne??Proszę o szybka odpowiedź.
napisał/a: Peter 2007-03-09 10:18
Raczej nie. Konieczne dalsze badania (poziom mocznika i kreatyniny w surowicy krwi, ewentualnie poziom albumin), posiew moczu, jeżeli w ogólnym badaniu moczu coś stwierdzono, co może sugerować infekcję (np. śluz, liczne bakterie, liczne leukocyty), ewentualnie USG z uwzględnieniem nerek.
napisał/a: Agulka1 2007-03-09 21:12
Dziękuję za odpowiedz. Pasma śluzu mam nieliczne a bakterie nieobecne. pH 5, bilirubina1, Urobilinogen 1 i ciała ketonowe 5. Proszę powiedźcie co mam robić??A jeśli jest to coś związane z nerkami to czy to będzie coś poważnego??Długo to się leczy???I w jaki sposób?? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
napisał/a: Peter 2007-03-10 19:49
Proponuję, abyś ponownie za jakiś czas wykonała badanie moczu. Może to sprawa incydentalna i będzie ok przy drugim badaniu. Jeśli będzie tak samo, to trzeba dalszych badań (co najmniej te, co wymieniłem wcześniej). Chyba, że jesteś w jakimś odmiennym stanie fizjologicznym
napisał/a: Agulka1 2007-03-10 22:29
Dziękuje za pomoc. We wtorek, czyli za trzy dni mam ponowne badania. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. A czy można to jakoś leczyć ziołami?? Jeśli tak to w jaki sposób? Zależy mi na odpowiedzi.
napisał/a: Peter 2007-03-11 18:50
W tej chwili Ci nie powiem, czy można. Musi być najpierw rozpoznanie.