Białko w moczu ,a zatrucie ciążowe

napisał/a: alex32 2015-06-19 16:40
Witam dwa dni temu robiłam wyniki,w moczu wyszło mu że mam białko 0.75g/l czy to oznacza początki zatrucia ciazowego?jestem obecnie w 27tygodniu
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-06-20 09:22
Witam
Na początku zadam kilka pytań:
- Kontrolujesz ciśnienie? Jeśli nie to sprawdź na chwilę obecną, w najlbiższej aptece powinni mieć ciśnieniomierz jeżeli nikt nie ma ze znajomych.
- Zauważyłaś niepokojące zmiany w okolicach dróg intymnych tj. swędzenie, pieczenie, upławy(jeśli są to jakiego koloru)?
- Pojawiły się obrzęki na ciele?
- Jakie wyszło pH moczu?
- Problemy z nerkami w przeszłości?
- Czy w związku z wynikami jesteś umówiona na wizytę z lekarzem?

Białko w moczu pojawia się w przypadku większego wysiłku fizycznego oraz gdy są upławy, natomiast nie przypuszczam aby te 2 zdarzenia były powodem zwiększenia się białka w moczu do takiej wartości.
750mg to wartość bardzo duża, w ciąży dopuszczalna norma to 200mg więc udałbym się szybko na Twoim miejscu do lekarza w celu dokładnej interpretacji wyniku, wykonania usg.
Pij codziennie 2-3l niegazowanej wody oraz 2-3 razy dziennie herbatę z żurawiny.

Pozdrawiam
napisał/a: alex32 2015-06-20 11:32
Witam.
Dziekuje za odpowiedź,też sie tym martwię.
Ciśnienie kontroluje cały czas,jest w normie,tylko dwa razy miałam przekroczone
Od początku ciąży mam biały śluz,ale lekarz mówił że jest ok.
Obrzeki pojawiły sie na nogach nie tylko wieczorami.
Ph moczu wyszło w normie.w poniedziałek idę na wizyte. Nie wiem co to może być
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-06-20 11:49
Zazwyczaj powtarza się badanie po kilku dniach od wykrycia białka w moczu ale pozostawmy decyzję lekarzowi :)

Pozdrawiam
napisał/a: alex32 2015-06-20 13:34
Jak sie zapisywalam na poniedziałek to właśnie lekarz mi powiedział że mam zrobić nowe wyniki przed wizyta.
Dziekuje za porade