Białko serwatkowe a dziwne dolegliwości.

napisał/a: ma89ula 2014-11-04 15:24
Witam,

Obecnie jestem na diecie redukcyjnej, spożywam a raczej chciałabym spożywać białko serwetkowe. Jednak po wypiciu białka w moim przełyku dzieje się coś dziwnego. Mam uczucie jakby swędzenia, po żadnym produkcie mlecznym i w ogóle innym nie mam takich dolegliwości. Pracuje w sklepie z suplementami więc próbowałam rożnych białek z rożnych firm. Jedyne białko, które mi "wchodzi" to kazeina z Treca, ale potrzebuje jakiegoś izolatu przed treningiem i tutaj gastryczne problemy są straszne. Jedne białka zapychają tak że nie mogę zjeść posiłku potreningowego. Uczucie odbijania i zapchania przełyku, dodam że mam refluks i znam doskonale te uczucie. Naprawdę nie wiem dlaczego tak się dzieje :/ Próbowałam pić je z mlekiem, bez mleka, popijać woda i ciągle to samo. Czy ktoś może doradzić, bo zgłupiałam :/
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-11-04 17:51
Witam
Ze swojej strony mogę polecić białko z górnej półki: Extensor WPI 97 - nie miałem nigdy problemów gastrycznych po spożyciu tego białka. Szybko się wchłania, nie zapycha, idealne po treningu. Jest drogie ale wolę dołożyć więcej, stosując go po treningu spokojnie starczy na miesiąc :)

Izolat ze Sciteca również wywołuje problemy gastryczne?

Pozdrawiam
napisał/a: ma89ula 2014-11-04 19:02
Dziękuje za odpowiedź :) Białko faktycznie drogie, ale tej guli w przełyku nie mogę znieść przez większośc dnia, więc na pewno się skusze. Spróbuje jeszcze tego Sciteca, bo próbowałam na razie białka z Treca, FA, Activlaba i OLIMPu i wszystkie to samo. Smaki naprawdę pyszne i aksamitne, ale żołądek boli niemiłosiernie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-11-04 19:05
To kup porządne WPI a nie WPC, objawy powinny ustąpić.
napisał/a: ma89ula 2014-11-04 19:18
Dla każdego porządne znaczy coś innego ;) WPI to właśnie w ogóle mi nie wchodzi, ale spróbuje z tym Scitecem jeszcze. Zastanawiałam się też nad białkiem sojowym? Może to coś zmieni. Dziwią mnie tak dziwne objawy jak te swędzenie przełyku, Jestem ciekawa dlaczego tak się dzieje od strony medycznej.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-11-04 19:28
Porządne to takie na które mało kto narzeka. Sciteca czasami nie kupuj WPI tego:

http://allegro.pl/scitec-100-whey-isolate-700g-wpi-bialko-izolat-i4746794455.html

Bo za taką cenę nie może być porządne WPI, jak chcesz sprawdzić to firmę (którą sam zresztą polecam, bo jem ich białka) to kup jak już to:

http://allegro.pl/scitec-zero-sugar-isogreat-900g-izolat-cfm-wpi-hit-i4682032277.html

Soja to shit, odpuść sobie.
napisał/a: ma89ula 2014-11-04 19:38
Dziękuje Ci bardzo za pomoc ;) Kupię to drugie i spróbuję.
napisał/a: ma89ula 2014-11-05 15:45
Załączam informacje, bo może ktoś będzie miał podobny problem do mojego i szukał rozwiązania. Dostałam dzisiaj dwie próbki białka SCITEC Fourstar Protein i muszę powiedzieć, że to jest to. Nie wiem czy jest to dobre jakościowo białko, ale do bardzo tanich też nie należy. Pomijając wyśmienity smak,(jak dla mnie jest aż za słodki), nie mam żadnych dolegliwości gastrycznych. Próbowałam smaku Quark Jogurt, nie wiem jak inne.