Białe resztki w kale

napisał/a: Poziomka111 2014-04-14 17:42
Witam. Jestem na tym forum nowa i z góry przepraszam, jeśli taki wątek juz kiedyś powstał :). Mam następujący problem- niekiedy w swoim kale obserwuję białe czy też ciemnoszare, miękkie kawałki wielkości ok 1-2cm. Są one jakby "poukrywane" w kale (tzn. wystaje tylko kawałek). Generalnie często pojawiają się także niestrawione resztki pokarmu. Wyprozniam się często, bo ok 1/2/3 razy na dobę. Nigdy nie miałam problemu z zaparciami. Byłam u gastrologa, który zrobił USG i nic nie wykazało. Stwierdził, ze byc moze to jelito drażliwe, bo dość często się wyprozniam i jestem lekką "panikarą". Choruję także na szczeline odbytu od ok. roku (byłam u proktologa, badanie rektoskopem), więc przy wyproznianiu raz na jakiś czas pojawi się delikatna, jasnorozowa smuga krwi. Najbardziej martwią mnie jednak te białe resztki, więc dodaje fotografię. Mam 20 lat, wagę stałą od jakiś paru lat (moge duzo jeść i nie przytyc- pewnie przez ten metabolizm). Czy moze miał ktoś podobny problem? Wiecie co to jest? Proszę o pomoc i przepraszam za zdjecie, ale nie wiedziałam jak inaczej to przedstawić. Pozdrawiam! Liczę na pomoc.
napisał/a: piotrosiama 2014-04-15 02:42
Moim zdaniem w pierwszej kolejności należałoby wykluczyć obecność w organiżmie pasożytów. Nic o tym nie piszesz więc pewnie tego badania nie wykonywałaś.
napisał/a: Poziomka111 2014-04-15 17:23
Tak też chyba zrobię. Zwlekałam z tym, gdyż myślałam, że przy obecności pasożytów drastycznie bym chudła, ale myślę, że to na dzień dzisiejszy dobre rozwiązanie. Miejmy nadzieję, że coś wykaże, choć słyszałam, że bardzo ciężko jest zidentyfikować pasożyta przez badanie kału.. Zobaczymy :) Dzięki!