Białe plamy na włosach! Tragedia!

napisał/a: PawelJAAS 2014-12-21 13:43
Witam ma 25 lat i niesamowity problem. Na całej gowie moje włosy są cienkie i słabe. Ale oj problem olega na tym że z obu stron po lewej i prawej stronie na wlosach mam podłóżne długie jasne plamy. W tych miejscach włosy słabiej rosną są bardzo jasne i jeszcze słabsze. Wygląda to bardzo źle, jak włosy rosną u góry i są ciemniejsze i słabiej z boków i są jasniejsze. Wygląda to tak jak bym w tych miejscach w ogóle nie miał włosów Byłem u dermatologa to mnie zbył. Stwierdził że może to być początek bielactwa w przyszłości ale tego się nie da leczyć a jak da to skutkki są mizerne. W poniedziałek idę zrobić sobie TSH i inne badania. Co mogę jeszcze zrobić do jakiego specjalisty się udać bo wygląda to jak: "jak po chemioterapii" tak powiedziała mi fryzjerka...
napisał/a: strefawellness 2015-01-07 13:27
Hej :)

Po pierwsze ZMIEŃ FRYZJERA albo dowiedz się jaką szkołę ukończył, skoro w taki sposób podszedł do Twojego problemu, który zresztą sam powinien znać. Po drugie wybierz się do innego dermatologa, który postawi jasną diagnozę. Od kiedy masz taki problem? Rzeczywiście może być to bielactwo (bielactwo nabyte) . W takim przypadku można zastosować na przykład fototerapię, która na nowo pobudzi produkcję melaniny (barwnika skóry). Nie poddawaj się i szukaj osoby, która fachowo zajmie się Twoim problemem. Możesz poszukać na forach dermatologów, którzy zajmują się bielactwem i są polecani przez osoby, które również je leczą. Do tego czasu stosuj kremy z filtrem ochronnym , nawet zimą.

Pozdrawiam serdecznie.