Białe plamy na ramionach - problem z diagnozą

napisał/a: Magda__ 2014-09-28 20:48
Witam,

Na skórze moich ramion z dnia na dzień pojawiły się białe plamy. Mam jasną karnację, ale nigdy wcześniej po opalaniu nie pojawiały się na mojej skórze tego typu przebarwienia, plamy. W tym roku opalałam się na solarium i trochę na słońcu - solarium seanse nie dłuższe niż 8-10 min, nie częściej niż 1x w tyg., na słońcu sporadycznie niezbyt długo. Ani razu nie zdarzyło mi się w ostatnich miesiącach spalić skóry, opalić się zbyt mocno (nie schodziła mi skóra itp.). Oczywiście odkąd zauważyłam te plamy przestałam się opalać.

Poszłam do dermatologa, dermatolog rzuciła okiem na te plamy i stwierdziła, że nie wygląda to ani na łupież pstry ani na bielactwo, że to pewnie alergia jest. Nigdy nie miałam skłonności do alergii skórnych, wiec zdziwiła mnie taka diagnoza. Nie zmieniałam w ostatnim czasie kosmetyków do mycia, balsamu do ciała, środków do prania. Dodam też, że od kilku lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne (słyszałam, że podobno podczas ich przyjmowania skóra jest narażona na przebarwienia po opalaniu, ale w poprzednich latach też się opalałam i równocześnie je przyjmowałam, a żadnych zmian skórnych nie było). Wspomniałam dermatolog o pigułkach antykoncepcyjnych, ale ten wątek w ogóle ją nie zainteresował. Ostatecznie dostałam receptę na tabletki Lecetax, emulsję Advantan do smarowania tych ramion, oraz Differin (ten ostatni na zmiany trądzikowe, które pojawiły się ok. pół roku temu w szczególności w okolicach linii żuchwy i brody, również dość nagle ponadto wcześniej nie miałam nigdy problemów trądzikowych, ale wątpię żeby to łączyło się z tymi przebarwieniami w jakiś sposób). Po przyjmowaniu leków efektów brak wręcz przeciwnie: po Lecetaxie czułam się ospała, zmęczona, słaba, a po emulsji Advantan jedyny efekt to wygładzona skóra na ramionach, plamy jak były tak są, mało tego zwiększa się ich ilość. W związku powyższym przerwałam stosowanie powyższych leków. Przeszukałam internet i moją uwagę zwróciły sugestie dot. łupieżu pstrego i bielactwa. Ta druga choroba przeraziła mnie. Stwierdziłam, że ''sprawdzę'' czy to nie jest może jednak łupież pstry wiec zastosowałam się do porad - kupiłam Nizoral i Clotrimazol od kilku dni stosuję na ramiona, ale również bez efektów, wręcz mam wrażenie, że plamy na prawym ramieniu zrobiły się jeszcze jaśniejsze niż wcześniej.

Planuję wybrać się do kolejnego dermatologa, ale obawiam się, że znowu postawi złą diagnozę i ponownie stracę tylko czas i pieniądze na wizytę i nieskuteczne leki :/ Napisałam tutaj z nadzieją, że może ktoś zetknął się z podobnym problemem i skutecznie wyleczył tę przypadłość, a może są też tutaj osoby kompetentne z zakresu dermatologii, które na podstawie mojego opisu i załączonego zdjęcia mogłyby pomóc w stwierdzeniu co mi dolega. Jestem przerażona, że te plamy rozszerzą się na resztę ciała ;(
napisał/a: anggie112 2014-09-29 07:25
Ja radziłabym zmiane dermatologa. Oczywiście kompetetne osoby sie wypowiedza.
napisał/a: Magda__ 2014-10-05 19:22
anggie112 napisal(a):Ja radziłabym zmiane dermatologa. Oczywiście kompetetne osoby sie wypowiedza.

Dermatologa z pewnością zmienię, tym bardziej, że dalsze stosowanie wyżej wymienionych maści nie przynosi żadnych efektów