białe plamy na ciele

napisał/a: xalpen 2012-07-21 17:08
mam 19 lat. od dziecka praktycznie na całym ciele mam rozsypane białe plamy. nie znikają... powiększają się z biegiem czasu. byłam z tym u jednego dermatologa. usłyszałam tylko, że to z pewnością nie bielactwo. w związku z tym... co to jest?
napisał/a: augustyn888 2012-07-22 12:32
xalpen napisal(a):mam 19 lat. od dziecka praktycznie na całym ciele mam rozsypane białe plamy. nie znikają... powiększają się z biegiem czasu. byłam z tym u jednego dermatologa. usłyszałam tylko, że to z pewnością nie bielactwo. w związku z tym... co to jest?



Jeżeli to nie jest" Bielactwo",to może jest to postać łupieżu pstrego,do leczenia którego wykorzystuje się leki przeciwgrzybicze.Dostępnymi tego typu lekami bez recepty są m.in. Clotrimazol, Daktarin, Lamisilatt, Micetal, Mikonal, Mycospor, Mycodermina, Nizoral, Noell, Tenasil, Terbiderm, Undofen Max, Unguentum Undecylenicum.Łupież tego typu może wystąpić zazwyczaj po okresie dojrzewania płciowego,więc potrzeba się cofnąć w czasie, kiedy wystąpiły pierwsze objawy.
Pozdrawiam:)
napisał/a: zuza7625 2012-07-22 13:13
Jeszcze dodam mydło siarkowe do mycia a przed rozpoczeciem sezonu słonecznego przemywanie skóry wodą z octem
napisał/a: xalpen 2012-07-22 18:31
Łupież tego typu może wystąpić zazwyczaj po okresie dojrzewania płciowego,więc potrzeba się cofnąć w czasie, kiedy wystąpiły pierwsze objawy.
Pozdrawiam:)[/quote]

z tego co mi mama mówiła mam to od urodzenia... nie wiem jak objawia się ten "łupież", ale te moje plamy to po prostu miejsca, gdzie skóra jest biała... i tego jest mnóstwo
napisał/a: augustyn888 2012-07-22 23:27
xalpen napisal(a):Łupież tego typu może wystąpić zazwyczaj po okresie dojrzewania płciowego,więc potrzeba się cofnąć w czasie, kiedy wystąpiły pierwsze objawy.
Pozdrawiam:)


z tego co mi mama mówiła mam to od urodzenia... nie wiem jak objawia się ten "łupież", ale te moje plamy to po prostu miejsca, gdzie skóra jest biała... i tego jest mnóstwo[/quote]


Proszę w google wpisać nazwę: łupież pstry.Są tam na tych stronach umieszczone fotografie ludzi chorych na tę chorobę,można to porównać!
Pozdrawiam:)