Białe plamki na plecach po opalaniu

napisał/a: mati91 2011-09-24 22:20
Witam. Jakieś dwa tygodnie temu za bardzo opaliłem sobie plecy. Pierwszego dnia były czerwone i gorące. Wiedziałem wtedy, że będzie mi "złazić skóra". O dziwo, następnego dnia miałem tylko czerwone. Niestety po kilku dniach pojawiły mi się w tym miejscu (tam, gdzie plecy były "spalone") białe plamki. Na początku to zbagatelizowałem, myśląc, że to taka reakcja organizmu na opaleniznę. Ostatnio szukałem informacji w internecie. Wiadomo, że nie można w 100% ufać wypowiedziom internautów, dlatego od razu zapisałem się do dermatologa. Wizyta będzie dopiero za około 2 tygodnie, a po przeczytaniu postów na forach, trochę się przestraszyłem. Niżej daję link do zdjęcia. Jak myślicie, co to może być? Bielactwo, łupież pstry czy zwykła reakcja organizmu na zbyt mocne opalanie? Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź. Pozdrawiam.

Zdjęcie:
http://imageshack.us/f/856/240920111430.jpg/
napisał/a: piotrosiama 2011-09-24 22:50
Z załączonego zdjęcia nie wygląda mi to na nic specjalnie grożnego, ale zastrzegam - ja oglądam tylko fotkę a nie w realu. Miejmy nadzieję że to tylko kilka przebarwień które znikną wraz z utratą opalenizny. A tak na przyszłość więcej rozwagi w korzystaniu z kąpieli słonecznej i konieczniej pamiętaj o stosowaniu olejków/kremów itp. z wysokim filtrem.
napisał/a: mati91 2011-09-25 23:17
Dzięki za odpowiedź i opinię. Trochę mnie to uspokoiło. W przyszłym tygodniu napiszę, co stwierdził dermatolog. Mam nadzieję, że potwierdzą się Twoje słowa. Pozdrawiam.