Białe grudki na migdale

napisał/a: Hemunowa 2009-06-21 15:33
Witam serdecznie.
Bardzo proszę o poradę - diagnozę.
Moje objawy:
- białe (takie jakby ropne) grudki na migdale
- nie mam gorączki
- swędzące oczy
- katar (raz rzadki raz gęsty na zmianę)
- mam 23 lata (dziś mam urodziny hi hi)
- kicham sporo (a normalnie podczas przeziębień nie kicham wcale lub mało)
- a i jeszcze kilka dni temu przez pół dnia miałam obolałe płuco

Dziś te grudki w gardle strasznie mnie zaniepokoiły - aż mnie zemdliło jak je zobaczyłam w lusterku, nic dziś nie zjem już chyba.
Bardzo proszę o jakieś rady, z góry dziękuję.
napisał/a: dimedicus 2009-06-22 06:52
Objaw wskazuje na przeziębienie i b.możliwe że stan zapalny zatok.konieczna wizyta u lek.ogłnego i ew.badanie laryngologiczne.
napisał/a: Hemunowa 2009-06-22 19:21
dziękuję za odpowiedź
stan zapalny zatok? jestem w szoku :/ najgorsze że nie mogłam się dziś umówić na wiztę u lekarza, bardzo się zdenerwowałam z tego powodu, mam nadzieję że juro się uda.niestety nic mi się nie poprawia, migdała to mam takiego spuchniętego że hej, bardzo boli ... jeśli chodzi o zatoki to mnie nie bolą, ale za to od tego migdałka to już całe ucho mnie pobolewa ... martwię się
napisał/a: dimedicus 2009-06-22 19:30
Na razie można zastosować neo-angin o raz płukanie gardła np Azulan.Ropne migdały mogą powodować stan zapalny ucha.Bez antybiotyku się nie obejdzie.
napisał/a: Hemunowa 2009-06-23 21:33
Byłam dziś u lekarza, pani doktor stwierdziła anginę, dostałam antybiotyk.
Zastanawia mnie jednak to, że jednym z głównych objawów anginy jest gorączka, a ja do tej pory nie miałam.
Czy wszystko jeszcze przedemną? :/
napisał/a: dimedicus 2009-06-24 09:14
Nie wiem co p.dr. zobaczyła ale uważam że należy wykonać wymaz z gardła i dopiero zlecić lek celowy.To wcale nie musi być angina.
napisał/a: Hemunowa 2009-06-25 09:03
Jak dobrze że jest takie forum :) uśmiech przez łzy normalnie ...
Zjadłam już 7 pigułek tego antybiotyku (birę je co 6 godzin) nie widzę żadnej poprawy
antybiotyk nazywa się Erythromycin 250mg - to z angielskiej apteki - więc nie wim jaka byłaby polska nazwa.
Najgorsze jest to, że bardzo mnie boli żołądek po tym - już nie wim co mam robić - co jeść bo taki jest podrażniony.
Pani doktor zaleciła osłonowo kefir lub Activię, na razie wcinam tą drugą ale czy to wogóle pomaga skoro mam taki ból żołądka? Co by tego było mało, odkąd biorę ten antybiotyk to mam mocne zawroty głowy i mocno zatykają mi się uszy.
moje migdałki wyglądają właśnie bardzo podobnie jak te:
[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/95/Tonsillitis.jpg/787px-Tonsillitis.jpg[/img]
napisał/a: dimedicus 2009-06-25 09:35
Tak to jest angina.Lek ten jest znany w kraju pod tą samą nazwą i jest stosowany przy anginie.Opisane objawy przy stosowaniu tego leku(wszystkie opisane) są skutkiem ubocznym i powinny przechodzić w czasie leczenia,tym nie należny się przejmować(chociaż jest to nie miłe)tak Activia jest wskazana ale mogą też być tabletki osłonowe.Po leczeniu wskazane kontynuowanie spożywania Activi.Poprawa nie nastąpi od razu,najprędzej działanie może wystąpić po 3-4 dniach.
napisał/a: Hemunowa 2009-06-25 10:46
Dziękuję ślicznie :)
Teraz mam już przynajmniej spokojne sumienie że leczę się na odpowiednią chorobę.
Mimo wszystko szkoda że wymaz nie został zrobiony :/ no trudno ... czekam na poprawę
jeszcze raz dziękuję
napisał/a: Hemunowa 2009-06-25 11:37
Jeszcze tylko jedną rzecz się spytam a właściwie kilka
Jak sobie pomóc - czy mogę płukać gardło rumiankiem? czy to złagodzi ból lub odkazi migdałki?
i ile Activii mogę zjeść dziennie - nie chciałabym dostać rozwolnienia :D
czy przed zażyciem antybiotyku powinnam coś zjeść? - żeby nie brać na pusty żołądek? np pół kanapki - czy to bez znaczenia?
szukałam na ulotce leku ale o tym akurat nic nie ma.
napisał/a: dimedicus 2009-06-25 13:44
Można płukać nigdy nie zaszkodzi ale lepsze efekty przyniesie płukanie przegotowaną wodą z dodatkiem wody utlenionej(nie łykać) Przy antybiotyku nie ma potrzeby jedzenia przed,następuje lepsze wchłanianie leku.
Hemunowa napisal(a):ile Activii mogę zjeść dziennie

wystarczy 2 x dz.
napisał/a: Hemunowa 2009-06-26 09:12
Panie doktorze, ja już nie wim co robić, wczoraj to myślałam że zejdę z tego świata.
Temperatura mi się podniosła do 39.2 C
Majaczenie
Suchy kaszel
Okropne bóle w całym ciele, o głowie to już nie wspomnę
Gardło, migdałki, cała buzia w środku mi płonęła poprostu
Bolały mnie uszy
jakaś wydzielina (taka jak ślina) spływa mi po gardle

już miałam dzwonić po pogotowie
ale mój tz pomógł mi opanować sytuację
mokre ręczniki wkól łydek, co minutę zmiana nogi i jakoś się udało zbić tą temperaturę

Niestety dziś wcale nie czuję się lepiej tylko gorzej, jak tylko wstałam to temperatura z 37 zaczeła się podnosić i w tej chwili mam już pewnie 38, wziełam już paracetamol i antybiotyk. Jak już widze te tabletki które mam połknąć to mam takich odruch wymiotny, człowiek się tak długo tym świństwem faszeruja a tu nie ma efekty wcale.
Zeby tego było mało ... to ból moich migdałów jest dziś poprostu niewyobrażalny, łzy mi ciekły po policzkach jak piłam herbatę, ugryzłam tylko raz kanapkę ... boli mnie już nawet język do połowy i gardło naokoło, uszy - to jakby mi ktoś próbował przebić bębenki ... nie wiem co robić - czy to normalne, że biorę ten antybiotyk od wtorku wieczorem i tylko mi się pogarsza?