Bezrobotny a opieka medyczna

napisał/a: Tobi 2011-12-06 14:51
Mam taką sprawę, bo jestem zarejestrowany jako bezrobotny i byłem u dermatologa i pani w rejestracji powiedziała, że mam dostarczyć jakieś potwierdzenie ubezpieczenia z urzędu pracy. Dostałem skierowanie do poradni w innym mieście i tam też raczej będę musiał mieć jakiś dokument z tym związany. Mógłby ktoś wyjaśnić o jaki dokument chodzi i czy czasem nie okaże się tak, że nie przysługuje mi opieka medyczna i będę musiał płacić za wszystko ze swojej kieszeni?
napisał/a: piotrosiama 2011-12-06 15:02
Z PUP weź zaświadczenie że zostałeś przez nich zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego. Takie zaświadczenie ważne jest 30 dni od daty jego wystawienia.
napisał/a: czybit161 2011-12-06 15:10
Na przyszłość pani w rejestracji ma obowiązek wpisania cię do rejestracji (prawo konstytucyjne) jeżeli rejestrujesz się na NFZ po czym w ciągu 7 dni musisz dostarczyć dokument z potwierdzeniem ubezpieczenia natomiast gdy wizyta jest "natychmiastowa" czyli choroba itd. lekarz nie ma prawa ci odmówić przyjęcia wtedy prosisz o wystawienie rachunku za wizytę, a w ciągu 7 dni dostarczasz zaświadczenie o ubezpieczeniu przez co rachunek jest anulowany.
napisał/a: Tobi 2011-12-06 15:16
Z góry wam dziękuje!
napisał/a: Aga.priv. 2011-12-12 19:10
Moj znajomy zarejestrowany w posredniaku mowil ze daje do podstemplowania legitymacje ubezpieczeniowa.nie wydaja mu zadnego innego dowodu ubezpieczenia.
napisał/a: piotrosiama 2011-12-12 19:19
Teraz już nie wydaje się legitymacji ubezpieczeniowych, ale jeśli ktoś ją wcześniej otrzymał to tak.
napisał/a: Asto 2011-12-16 01:09
jak nie masz legitymacji ubezpieczeniowej to w urzędzie pracy wydają taka kartkę gdzie widnieje pieczątka i data, jest to dowód, że jesteś bezrobotny, taki dokument jest ważny 1 miesiąc.