bezdech senny - co może być przyczyną ?

napisał/a: jacobjakub 2015-03-19 23:01
Witam,

mam 29 lat i chciałbym zaczerpnąć informacji od fachowca na temat bezdechów sennych. Mianowicie co może być w moim wypadku ich przyczyną i czy objawy, które podam mogą wskazywać jednoznacznie na bezdech senny.

Od kliku lat trapi mnie problem zmęczenia w ciągu dnia, a od jakiegoś roku, co raz bardziej problemy z pamięcią i koncentracją. Bywa tak ze w ciagu dnia musze uciąc sobie drzemke. Poza tym jestem bardzo nerwowy, rozdrazniony, rozkojarzony, nawet zaczolem zjadac wiecej orzechow wloskich, tranu etc. z nadzieja ze pamiec wroci, ale niestety nic sie nie zmienia :(

To co mam na pewno to skrzywione przegrody nosowe i przerośnięte małżowiny nosowe. Po jednej stronie mam skrzywienie przegrody, które laryngolodzy nazywają soplem ktory dotyka prawdopodobnie sciany czy blony sluzowej, juz nie pamietam, lecz stosunek do ich operowania jest podzielony w zaleznosci od laryngologow.
Mam bardzo często zatkany nos szczególnie jak się kładę do spania i też po niewielkiej ilości alkoholu na przykład po jednym piwie. Chcialbym sie dowiedziec co moze być przyczyną tego zatkanego czesto nosa ??
Mam rowniez przerosniete migdalki podniebienne.
Prosze o rade co moge zrobic w danym wypadku i gdzie sie udac ? Pochodze z opolszczyzny, wiec pasuje mi ewetualnie sląsk, opolskie badz dolny śląsk.
Dzwonilem do jednej kliniki we wroclawiu i powiedziano mi ze porzyczaja sprzet do domu pozniej ja go zwracam i oni maja informacje jak oddycham w trakcie snu i czy bezdech senny u mnie wystepuje, ale czy taki aparat do domu jest wystarczajacy zeby stwierdzic bezdech senny ? Dziekuje i pozdrawiam