Beto zk - kiedy zacznie działać

napisał/a: kulfonos111 2010-07-31 16:07
Witam

Chciałbym się dowiedzieć po jakim czasie zacznie działać lek Beto zk, ponieważ biore już 4 dni, ale jak narazie poza skutrkami ubocznymi nie czuje poprawy ani działania leku.
napisał/a: beto 2010-07-31 16:39
Witam,
Z jakiego powodu lekarz zapisał Ci Beto ZK??
Jaką dawkę przyjmujesz??
Jakie masz skutki uboczne??

Troszkę dziwne, że ten lek na Ciebie nie działa... Moim zdaniem lek powinien działać już po pierwszej dawce... Być może masz za małą dawkę- pamiętaj modyfikacji dawki można dokonać tylko pod kontrolą lekarską!
napisał/a: kulfonos111 2010-07-31 17:02
Lek został zapisany z powodu skoków ciśnienia pod wplywem stresu, uczuciem mocnego bicia serca i nagłych przyspieszeniach bicia. Dodam, że echo serca było w normie. Przyjmuję dawke "beto zk 25", a skutki uboczne to bóle głowy i pobolewania w klatce piersiowej.
napisał/a: beto 2010-07-31 17:12
Czyli typowy lek na typowe dolegliwości:)
Monitorujesz sam w domu swoje ciśnienie?? jakie masz wartości na tym leku??
Te skutki uboczne, to może raczej wynik wysokiego ciśnienia, a nie zażywania tego leku (to tylko moja sugestia). Dodam, że lek ten jest raczej dobrze tolerowany przez pacjentów- ale wiadomo każdy organizm inaczej reaguje:) A przedtem, przyjmowałeś inne leki, czy jest to pierwszy lek na w/w dolegliwości??
napisał/a: kulfonos111 2010-07-31 17:35
Znaczy ciśnienie mam dobre, a nawet niskie w granicach 98 \70, ale dolegliwości typu uczucie bicia serca, przyspieszenia sa, a wcześniej przyjmowałem carvedilol ale odstawilem , a pozniej propranolol w dawce 10 mg i działał idealnie, ale to było zazwyczaj doraźnie.
napisał/a: beto 2010-07-31 17:40
Jeśli masz takie wyniki ciśnienia to dawka jest odpowiednia i lek przynajmniej na ciśnienie działa bez zarzutu. Jak często pojawiają się te dolegliwości?? Jak długo trwają?? Są one częściej niż przed przyjmowaniem tego leku??
napisał/a: kulfonos111 2010-07-31 17:49
Te dolegliwości są najczęściej w pozycji leżącej (chociaż tutaj widać małą poprawe przy braniu tego leku ) ale przy byle zdenerwowaniu lub stresie są takie same bądz nawet większe, a miał ten lek to towstrzymać.
napisał/a: beto 2010-07-31 18:05
Wspomniałem wcześniej, że lek działa od pierwszej dawki- miałem na myśli ciśnienie. Co do tych dolegliwości może to potrwać trochę dłużej nawet do 7 dni. P.S. Może się okazać, że lek ten w tej dawce jest za słaby i lekarz zwiększy dawkę, ale modyfikacja dawki zwykle jest po 14 dniach. A tymczasem staraj się nie denerwować i cierpliwie czekaj na efekty:) Mam nadzieję, że jakoś Ci pomogłem:)
napisał/a: AsiaKor78 2013-09-11 09:53
witam
tez mam przepisane Beto zk na nadciśnienie i przyspieszony puls, najpierw 2 dnia brałam 1/2 tabletki, teraz 4 dzien biorę 3/4 tabletki ale do godziny 12 zwykle rośnie mi ciśnienie i puls a potem już mam niskie. moje ciśnienie najwyższe t0 150/100 i puls 105, czy powinnam czekać dalej czy zwiększyć dawkę jednak na całą tabletkę. czasem budzi mnie rano przyspieszone bicie serca.