Bardzo złe samopoczucie, omdlenia, itd.

napisał/a: Szok808 2013-01-09 19:42
Witam.

Mam 20 lat. Wzrost 186 - waga 82. Od 2 lat lecze sie na nadcisnienie tętnicze. Przyjmuję duze dawki leków, gdyz tylko one sa w stanie skutecznie obnizyc mi cisniesnie (Dironorm 20+10, Avedol 12,5 - obydwa rano 1 tabletka). Zanim jednak doszlo do unormowania pol roku odwiedzałem SOR oraz dluzej przebywalem w szpitalu w zwiazku ze skokami cisnienia. W tym samym czasie zostalem zarazony gronkowcem i przeszedlem zapalenie pluc. Moje objawy byly dosc dziwne gdyz oprocz skokow cisnienia mialem wiecznie stan podgoraczkowy, zimne dlonie i stopy, nadpotliwosc, sklonnosc do przeziebien. Wszystko to zajeło poł roku przez co musialem czekac rok na zdanie matury (zbyt duza absncja ;/). Niestety 06.12.2012r. sytuacja zaczela sie powtarzac. Zaczalem czuc sie osłabiony, wiec stwierdzilem ze pewnie jestem przeziebiony i poszedlem na uczelnie i tam blady, z bolem głowy przesiedzialem caly dzien. Po powrocie do domu wybralem sie do lekarza i dostalem antybiotyk na zatkane zatoki. Juz 10.12.12 pojawily sie bole nad nerkami i skoki cisienia. Wiec wrocilem do przychodni i tam Pani doktor zlecila podstawowe badania: Morfologia, OB, mocz, glukoza, mocznik, kreatynina, magnez, sod, potas, wapn. Okazalo sie ze wszystko w normie. Moi rodzice stwierdzili, ze sam wymyslam chorobe i wyslali mnie z powrotem na uczelnie. 17.12.12 - Juz jadac na miasteczko czulem sie slabo i mialem zawroty glowy. Wysiedzialem 3 godziny caly blady po czym wychodzac z wykladu wszystko rozmylo mi sie przed oczami i zemdlalem. Po chwili jednak doszedlem do siebie i znajomy odwiozl mnie do domu. 19.12.12 mialem tzw. "powtorke z rozrywki" zawroty glowy, lekka sennosc i idac przez tunel nogi mi sie zawijaly jak bym mial zamiar pasc. Tego samego dnia wieczorem znowu zglosilem sie do lekarza rozdzinnego i dostalem serie przez 4 dni zastrzykow z wit. B1. I od tego momentu siedze w domu. W Wigilie znowu zaczelo mi sie robic goraco, zachwialem sie i upadlem na podloge. Zglosilem sie do neurologa i w sob (12.01.13) mam rezonans magnetyczny głowy z kontrastem. a 14.01 wizyte u kardiologa. Moje głowne objawy to
Okresowe:
1.Zimne ręce i stopy (jedynie jak wstane rano jest ok)
2. Nadpotliwosc
3. Uczucie goraca na twarzy
4. Okresowe bole głowy
5.Pieczenie oczu
6. Kołatanie serca
7. Nerwowosc
8. Czasami nogi jak z waty
9. Bole w klatce piersiowej
10. Problemy z koncentracja
11. Skoki tętna.
12.Ukłucia w sercu.

Oraz problem najgorszy sennosc i osłabienie. Non-stop. Nie moge wyjsc na zewnatrz bo zaraz zaczyna mi sie krecic w glowie, zaczynam sie pocic a w skrajnych przypadkach robi mi sie ciemno przed oczami. Mam takze niespecyficzny objaw przy bardzo zlym samopoczuci taki jak dretwienie jezyka i przekrecanie słow. To wszystko moze brzmi dziwnie ale nawet lekarz rodzinny (a wszyscy wiemy jaki wiekszosc lekrzy ma stosunek do pacjentow ktorym nie wiadomo co jest) mowi ze jest cos nie tak. Przeciez to wszystko nie moze sie dziac bez przyczyny. I teraz moja wielka prosba do uzytkownikow, zwłaszcza tych fachowych o pomoc. Przez moj stan nie moge sie uczyc, a czasem trudno jest mi cokolwiek zrobic. Co gorsza zbliza sie sesja i boje sie ze znowu przez moje samopoczucie bede musial odpuscic rok a bardzo tego nie chce. Jesli trzeba na biezaco moge podawac wyniki badan. W tym momencie tak jak wspomnialem czekam na MR głowy (pozniej oczywiscie na wizyte u neurologa) oraz poprosilem mojego lekarza rodzinnego o ponowne skierowanie na morfologie, ob, sod, na, ca, kreatynine oraz TSH. Co do tarczycy (pomyslalem ze to moze byc powodem tych zimnych dloni i stop) to mialem juz 2x robione USG tyle, że troche wczesniej.

Wynik I badania: (03.02.2009r.)
LP: 8,6x15x35,5mm (2,5ml)
PP: 14x13x65 (6,5mm)
Cieśń: 5mm

(PL,PP) Oba płaty tarczycy normoechodeniczne, jednorodne, prawidłowo ukrwione. Oba węzły chłonne niepowiekszone.
Rozpoznanie na podstawiee badania USG: Tarczyca prawidłowa.

Wynik II badania (22.03.2011r.)
LP: 11x11x39mm (2,5ml)
PP: 14x13x57mm (5ml)
Cieśń: 4 mm

(LP,PP) Oba płaty tarczycy normoechogeniczne, jednorodne, prawidłowo ukrwione. Oba węzły chłonne podżuchwowe odczynowe do 10mm. Rozpoznanie na podstawie USG: Tarczyca atroficzna.

Od razu mowie ze w trakcie badan czulem sie w porzadku a badanie I bylo badaniem kontrolnym, natomiast II w zwiazku z nadcisnieniem.

Bardzo proszę o pomoc ;)
napisał/a: Szok808 2013-01-09 19:44
Dodam jeszcze ze podczas pobytu w szpitalu mialem rowniez szereg badan które wykluczyly nadcisnienie tetnicze jako w postaci wywolanej przez guz nadnercza lub tym podobne. (m.in. usg tetnic nerkowych, holter, echo serca, rtg klatki piersiowej, morfologia, mocz)