Bardzo wysoka prolaktyna

napisał/a: biskana 2015-03-02 14:28
Witam,

Zrobiłem badania męskich i damskich hormonów. Powód? Od ok 2lat mam słabe libido (zaczęlo się po tym jak zszedłem z cięzkich treningów) , a gdy ścisnę sutki - leci mi mleko. Ten wyciek mam już od daaaawna, lecz szczerze to lekceważyłem ten temat, razem z moim poprzednim lekarzem rodzinnym. Obecnie mam 23 lata. Kiedyś kilka razy brałem antydepresanty. Pamiętam, że jak miałem jakieś 14-15 lat to miałem powiększone gruczoły piersiowe. Ale jak to rodzinny lekarz powiedział: samo przejdzie. No fakt zrobiły się mniejsze, ale wg mnie i tak mam za duże sutki, ale jak u większości - gdy jest mi zimno przybierają normalne rozmiary. Robiłem usg, to babka mówiła że to tylko tłuszcz, zero ginekomastii, zwłóknionej tkanki. Ale jakoś była sceptycznie do tego nastawiona, bo powiedziałem, że chcę się ciąć na ginekomastię, więc średnio jej ufam. Także teraz już nie wiem czy to lipomastia/ginekomastia. Mam wrażenie, że mam na klacie i biodrach za dużo tłuszczu, podczas gdy na reszcie ciała jest ok. Poniżej wklejam wyniki i wartości referencyjne:
Estriadol - 10,01 pg/ml [7,63 - 42,6]
Progesteron - 1,07 ng/ml [0,2 - 1,4]
Prolaktyna - 46,27 ng/ml [4,04 - 15,2]
Testosteron - 6,11 ng/ml [2,80 - 8,80]

Dodam, że nigdy nie brałem żadnych sterydów. Co wg Was powinienem jeszcze zbadać, żeby zawęzić poszukiwanie źródła problemu do minimum? Dostałem od lekarza rodzinnego skierowanie do gabinetu specjalistycznego z dopiskiem "Ginekomastia. Wyciek z sutka prawego." Tylko tyle, że u mnie w mieście nie ma żadnego szanowanego endokrynologa. A długość oczekiwania na NFZ : ponad rok. Czy może ktoś polecić kogoś sprawdzonego, najlepiej z Warszawy?

Proszę o odpowiedzi osób znających się na rzeczy. Z góry dzięki.
napisał/a: biskana 2015-03-03 15:06
Ktoś pomoże?
napisał/a: Justice44 2015-03-03 16:36
Na twoim miejscu sprawdził bym jeszcze poziom LH i FSH, napewno trzeba zbić prolaktyne , testosteron jest ok.