Bardzo widoczne żyły

napisał/a: krzyss 2015-06-20 12:07
Witam
Pisałem już w dziale Dermatolog, ale może mój problem mam inne oblicze, także spróbuje też tutaj

Od jakiś 2 lat bardzo mam uwydatnione naczynia krwionośne na rękach i nogach. Nawet gdy jest zimno i ręce mam wręcz siwe to widać żyły, natomiast gdy jest gorąco to wręcz wychodzą na zewnątrz. Mam na tyle cienką skórę, że widać prawie każdą żyłkę na nogach i rękach. Jest to niekomfortowa dla mnie bardzo sytuacja, bo u kulturystów wygląda to chociaż ładnie a mnie budzi obrzydzenie. Dermatolog mi powiedział, że taka moja uroda. Dodatkowo na nogach pojawiają się żylaki. Mam 29 lat, nie uprawiam żadnych siłowych sportów, mam pracę siedzącą
Czym to może być spowodowane? Ewentualnie czy są jakieś badania, które mogłyby wskazać jakieś nieprawidłowości u mnie?
Bardzo proszę o pomoc:)
Dołączam zdjęcia ręki
thuasne
napisał/a: thuasne 2015-06-23 13:34
Możesz spróbować zabiegów drenażu żylno-limfatycznego, manualnego lub mechanicznego (pneumatycznego), który ma na celu stymulowanie i poprawienie krążenia w organizmie. Pierwszy wykonuje się technikami masażu, natomiast drugi za pomocą mankietu uciskowego, który wypełniany jest powietrzem. Oprócz tego stosować można odpowiednie leki i materiały uciskowe.
napisał/a: krzyss 2015-06-24 00:00
Dzięki za odpowiedź :)
Możesz coś powiedzieć więcej. Jakie leki mam stosować i o co chodzi z tymi materiałami uciskowymi?
thuasne
napisał/a: thuasne 2015-07-01 11:15
Dobór leku leży w gestii lekarza, a pisząc o materiałach uciskowych miałem na myśli rękawy uciskowe, bandaże czy opatrunki.
napisał/a: klinacz 2015-07-01 14:15
Co do poprawy krążenia, to ja polecam Ginkgo Biloba w dawce najlepiej około 120 mg, oczywiście wersję standaryzowaną.
W każdym razie, problemu to nie rozwiąże, pewnie jak i wiele innych rzeczy, ale u mnie po tym właśnie żyły bardzo ładnie się chowają, chociaż czasami dalej są widoczne, i są takie gładsze, więc w moim przypadku się to sprawdza, ale nie miałem problemu z mocno wystającymi żyłami.

Czy palisz papierosy ? Jeżeli tak, to palenie niszczy spore ilości witaminy C, jak i innych składników, które odgrywają bardzo istotną rolę w elastyczności naczyń krwionośnych jak i odpowiedniego przepływu krwi.
napisał/a: krzyss 2015-07-04 01:39
Właśnie kupiłem sobie opakowanie. Nie zaszkodzi spróbować. Nie palę papierosów. Ojciec ma to samo, także mam genetycznie. Skóra bardzo cienka i wiotka.