Bardzo tłusta cera

napisał/a: martika301 2010-03-09 12:11
Witam,
Mam problem z bardzo tłustą twarzą. Wszystkie kremy zawodzą. Oczywiście są lepsze i gorsze, ale żaden nie likwiduje problemu wiecznie świecącej twarzy. Poczytałam, że może to być problem endokrynologiczny i wybrałam się do lekarza. Faktycznie okazało się, że mam niedoczynność tarczycy i biorę Euthyrox 50. Nie zauważyłam jednak aby problem twarzy znikał. Nie wiem w czym jeszcze może tkwić przyczyna, że wytwarzam tyle sebum?? Może ktoś miał taki problem i udało się to wyleczyć?
napisał/a: Paulla 2010-03-09 20:52
Podobno w dermatologii za taki stan rzeczy podejrzewa się czynniki środowiskowe, w tym dietę, zanieczyszczenie wody i powietrza oraz ciągły stres. Dlatego gruczoły łojowe stają się bardziej wyczulone na hormony i reagują nadwrażliwością, co objawia się zwiększonym wydzielaniem serum. Zdarza się, że mamy wrodzoną wrażliwość gruczołów łojowych.
Teraz cytat artykułu kosmetologa

napisal(a): * Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest codzienne oczyszczanie skóry nie częściej jednak, niż dwa razy dziennie. Używamy wtedy nie wysuszających i delikatnych środków myjących. Podrażniona i wysuszona skóra odpłaci się zwiększoną ilością sebum. Dobry środek myjący to taki, co usuwa jego nadmiar, ale nie narusza bariery ochronnej skóry, zachowując jej naturalny odczyn pH 5,5. Dlatego nie można używać tradycyjnego mydła oraz produktów zawierających alkohol.

* Dostarczamy skórze odpowiednich substancji nawilżających np. gliceryna, kwas hialuronowy, regenerujących i ograniczających produkcję łoju np. witaminy A, B6, związki cynku, krzemionkę, a także substancji o działaniu ściągającym, aseptycznym, łagodzącym takich jak np. wyciągi z arniki, cyprysu, jemioły, oczaru wirginijskiego, wierzby białej, olejek z drzewa herbacianego, neroli, lawendy.

* Stosujemy kosmetyki o lekkiej beztłuszczowej konsystencji żelowej lub lekkie emulsje typu olej w wodzie (o/w).

* Unikamy ciężkich tłustych kremów, w szczególności tych opartych na olejach mineralnych, ale także niektórych tłuszczach roślinnych - mogą powodować powstawanie zaskórników np. masło shea, olej ze słodkich migdałów, olej z awokado, olej z pestek winogron.

* Dwa razy w tygodniu robimy piling, który usuwa martwe komórki blokujące ujścia gruczołów łojowych.

* Raz w tygodniu fundujemy cerze maseczkę do cery tłustej. Najlepiej z jonami cynku, miedzi, siarki, algami. Zwęzi pory, oczyści skórę i usunie nadmiar serum.

* Sięgamy po kosmetyki, które zawierają kwasy owocowe, czyli kwas glikolowy, mlekowy, salicylowy i migdałowy. Doskonale sprawdzają się jako składniki nawilżające, złuszczające, bakteriostatyczne.

* Nie usuwamy samodzielnie zaskórników. Może to się skończyć powstaniem stanów zapalnych, czy trudnych do usunięcia przebarwień. Intensywne uciskanie skóry, pocieranie, zwiększa również aktywność gruczołów łojowych. Najlepiej regularnie poddawać się zabiegom oczyszczania biologicznego skóry w gabinecie kosmetycznym.

* Makijaż podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów, powinien być wykonywany przy pomocy kosmetyków nie komedogennych, czyli nie wywołujących zaskórników. Odpowiednia informacja na ten temat powinna być umieszczona na opakowaniu. Podkłady, czy róże w kremie lepiej zastąpić produktami sypkimi. Te przeznaczone do skóry tłustej często posiadają w swoim składzie mikrogąbeczki, które pochłaniają nadmiar sebum i matują skórę.

* Nie opalamy cery tłustej. Zarówno w solarium jak i w naturalnym słońcu. Promienie UV hamują pracę gruczołów łojowych i poprawiają wygląd skóry, ale na bardzo krótko i tylko w czasie opalania. Gdy przestajemy, jest znacznie gorzej, niż było.


Także mam tłustą cerę i do jej pielęgnacji używam kremu o nazwie "Siarkowa Moc". Może go wypróbuj. U mnie krem sprawdza się całkiem nieźle. A cena jest dość przystępna od 19 do 20 zł zależnie od apteki.
napisał/a: martika301 2010-03-10 14:14
Witam,
Dziękuję za artykuł. Spędziłam sporo czasu na internecie w poszukiwaniu informacji i prawdę powiedziawszy wszystko co w nim zawarte już wiem. Krem siarkowa moc również mam i używam już od ok 1,5 roku. To jedyny, który matuje na trochę dłużej niż inne. Na noc stosuję, albo Iwostin Purritin albo LaRoche effaclar H. Ten drugi rewelacyjnie nawilża gdy odczuwa się skutki przesuszenia mocą siarkową, ale nadaje się tylko na noc. Łykam też cynk i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że poprawia stan cery i opóźnia efekt świecenia. Robię regularnie peelingi i stosuje maseczki. Wszystko to wszem pomaga, ale niestety nie eliminuje całkiem problemu, dlatego szukam kogoś komu udało się wygrać w 100% z tym problemem.
napisał/a: majka_78 2010-03-11 15:41
Cześć,

Ja niedawno w gabinecie kosmetycznym skorzystałam z zabiegu kawitacji ultradźwiękowej (dostępny chyba w każdym lepszym gabinecie kosmetycznym) i byłam bardzo zadowolona z efektów! Delikatny zabieg, bez zaczerwienień po, i bardzo fajna, delikatna, oczyszczona z całego tego łoju skóra.

W sumie to od 14dni mam to urządzenie w domu (na tej stronce poniżej można je sobie wypożyczyć, lub kupić):
LC-LC . PL
i jestem bardzo zadowolona z efektów. Ładna cera, zdecydowanie mniej mi się ostatnio przetłuszcza, oraz powoli znikają mi przebarwienia.

Także chyba warto spróbować,
Pozdrawiam,
Majka
napisał/a: millo1 2010-03-13 11:05
martika, a u dermatologa byłaś? może małe dawki aknenorminu by pomogły? ja wiem, ze to silny lek i poważna decyzja, ale myślę, że warto udać się do dermatologa i zobaczyć, co powie.
napisał/a: rafakoralowa 2010-07-06 15:21
Świetny artykuł, rzeczowo i na temat wszystko w jednym miejscu. Ja dorzuciłabym od siebie jeszcze produkty zawierające pokrzywę, która świetnie oczyszcza skórę, zmniejsza ilość łoju, wpływa na lepsze ukrwienie...można sobie popijać pokrzywę parzoną, wtedy oczyścimy organizm od wewnątrz, a też możemy dostać sporo preparatów, na przykład URT oil z naftą oczyszczoną i pokrzywą. :)
napisał/a: bartek_tsw 2014-02-15 00:45
Ja walcząc z tłustą cerą łapałam się na tym, że stosowałam środki, które wysuszały skóre, a ta, broniąc się wydzielała więcej sebum. Niedawno się o tym dowiedziałam, czytając właśnie artykuł o sposobach walki z tłustą skórą. Może komuś się przyda: http://sposoby-na-tlusta-cere.blogspot.com/2014/02/sposoby-na-zwalczenie-tustej-cery.html
napisał/a: malgora 2015-06-22 23:30
Cynk i zel Alaclarin do mycia twarzy. Dwa razy dziennie i po kilku tygodniach cera jak nowa
napisał/a: onazkraka 2015-07-01 15:28
Polecam zastosować się do tych wytycznych http://www.goodies.pl/blog/sposoby-na-tlusta-cere/. ja sie zastosowałam i moja cera poprawiła swój stan w zaledwie tydzień. Już się tak nie świeci i nie jest taka tłusta. Polecam!