bardzo suche gardło

napisał/a: gizela1984 2012-02-19 10:33
Witam!!
Od 2 stycznia borykam się dla mnie z bardzo dużym problemem, a mianowicie ciagle chce mi się pić, mam bardzo suche gardło. Wypijam dziennie około 8 litrów napojów, piję wszystko herbatę, wodę, soki, colę po prostu wszystko, bo nie mogę wytrzymać. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ przy takiej ilości picia płynów nieustannie chodzę do toalety. Najgorzej jest w nocy, gdyż śpię tylko od 40- 60 minuty, bo muszę wstać do toalety. Byłam już u dwóch laryngologów. Jeden powiedział, że nie wie co mi jest, a drugi po informacji, że jakieś 15 lat temu chorowałam na ślinianki, stwierdził, że mam zapalenie ślinianek. brałm leki typu pecto drill, isla moon, piję siemie lniane, sprey glosal i tak naprawdę mi to nie pomogło, dalej chce mi się pić, od jakiegoś tygodnia zdarzyły mi się 2 dni, że wypiłam mniej tzn. gdzieś o jakieś 2 litry. Miałam robione badania na cukier, prześwietlenie zatok, poziom tarczycy (choruję na niedoczynność tarczycy typu Hasimoto) i wszystkie badania powychodziły prawidłowo.
Chciałabym jeszcze dodać, że od kiedy wystąpiła ta suchość w gardle czyli od 2 stycznia brałam Deprim około 5 dni, nie wiem czy to ma zwiążek, na stałe też przyjmuję Eutyrox. Błagam proszę o pomoc, ja nie mogę normalnie funkcjonować, ani wyjść na dłużej z domu tam gdzie nie ma toalety. Może są jakieś leki, które mogłabym kupić bez recepty. Aha nie wiem czy to ma również związek, ale mniej więcej od wystąpienia suchości w gardle mam bardzo suchą skórę, szczególnie na dłoniach, aż moje palce są białe, mimo smarowania kremem.

Drugi problem jaki mam z gardłem od około 3 lat, to to, że co jakiś czas pluję grudkami ropy z gardła. Czuje wtedy okkropny smak w ustach, a te kulki strasznie śmierdzą. Byłam też u laryngologa i pierwszy mi powiedział, że to jest problem z błoną śluzową a te kulki to odrywająca się błona śluzowa, drugi mi powiedział, że mam refluks, a trzeci że moje migdały to tragedia i jest w nich pełno ropy. Zapisał mi ismingen i krople do nosa Rhinocort i za trzy miesiące po skonczeniu kuracji szczepionkowej mam przyjść. który lekarz ma rację?? Proszę o pomoc!!
napisał/a: Peter 2012-02-20 15:26
gizela1984 napisal(a): a trzeci że moje migdały to tragedia i jest w nich pełno ropy. Zapisał mi ismingen i krople do nosa Rhinocort i za trzy miesiące po skonczeniu kuracji szczepionkowej mam przyjść. który lekarz ma rację?? Proszę o pomoc!!

Najprawdopodobniej ten ma rację.
Jeśli wypijasz tyle wody w dodatku źle zbilansowanej (suma składników mineralnych poniżej 1000 mg/1l), to masz wypłukany organizm z wielu istotnych składników i soli mineralnych. Tak więc nie jest dziwne uczucie suchości i sucha skóra (potęguje to choroba tarczycy, którą masz).
Wodę należy pić często, ale małymi łykami, by to nie była aż taka ilość w ciągu doby. Jeśli tak jest, jak napisałem, to konieczna jest suplementacja soli mineralnych.
Można płukać usta olejem lnianym. Warto też pić olej lniany ok. 3 łyżki dziennie (najlepiej podzielić na 3 razy po 1 łyżce). Maksymalnie do 7- miu łyżek na dzień.
napisał/a: gizela1984 2012-02-21 07:45
Dziękuje bardzo za odpowiedź!!!

Mam jeszcze pytanie czy są jakeś szczególne zalecenia co do picia i jedzenia?? Bardzo lubię napoje gazowane, ale nie wiem, czy one nie pogarszają suchości w gardle. Dostałam też kolejną sugestię od laryngologa, że to może być spowodowane stresem?

A jeśli chodzi o te migdałki, to czy warto je wyciąć??
Z góry dziekuję za odpowiedź!!
napisał/a: Peter 2012-02-21 08:32
Zrezygnuj z napojów gazowanych. Absolutnie znacząco pogarszają problem! Tak, stres pogarsza także sprawę, ale to nie jest tylko to.
W internecie znajdziesz dużo informacji nt. prawidłowego odżywiania i picia odpowiednio zbilansowanej wody.
Jeśli stres jest znaczący, to lekarz winien przepisać na 3 tyg. hydroxyzinum. Często pomaga w takich przypadkach.
napisał/a: gizela1984 2012-02-21 20:16
Dziękuję za odpowiedz!!!

A co odnośnie jedzenia, czy jest coś czego powinnam się wystrzegać, bo ostatni żyję na owocach (mandarynki, jabłka) i na jogortach do picia!!
napisał/a: Andzrej 2012-02-21 21:41
Pijemy pół godziny przed jedzeniem, wody nie pijemy w czasie jedzenia ani zaraz po.
W czasie jedzenia możemy pić wino.
W pierwszej kolejności spożywamy węglowodany następnie produkty skrobiowe a na końcu białka i tłuszcze.
Skrobi nie łączymy z białkiem, można z tłuszczem.
Suchość w gardle oznacza problemy z trawieniem skrobi.
Spożywaj więcej produktów zasadotwórczych.
Zrezygnuj z rzeczy słodkich.
Warto kupić colostrum i cukier brzozowy, wprowadzamy go do diety stopniowo zwłaszcza jeżeli mamy jeszcze kłopoty z zębami.
Na suche dłonie: krem emolium.
napisał/a: konradszo 2014-04-09 13:21
Moi Drodzy,

ostatnio lekarz zalecił mi wypróbowanie na suche gardło spray-u MIRAMILE TONSIL.
Skład oparty tylko o naturalne olejki m.in: rokitnik, mirra, nagietek, przyznam że bardzo dobry efekt.
Zachęcam do zastosowania na suchość gardła.
napisał/a: Basia.1 2014-08-23 07:40
Witam
Też mam problem z suchym gardłem, ale podobno to Miralime Tonsum jes paskudne w smaku (znajoma zniechęciła mnie do zakupu). Płukania gardła czy buzi olejem też sobie nie wyobrażam . Jak to przejść?