Bardzo proszę o radę w interpretacji alat i aspat

napisał/a: madzik213 2015-05-01 21:22
Dzień dobry, chciałabym bardzo prosić o radę, a więc mam 21 lat od około 10 lat liczyłam się na trądzik. 3 miesiące temu dermatolog zaproponował leczenie izotretroteina. Zgodziłam się więc musiałam zacząć brać leki antykoncepcyjne oraz zrobić badania krwi. Ginekolog przepisał mi atywie, wyniki badań wyszły dobrze:
Morfoligia - wszystko w normie
Cholesterol całkowity 150 (115-190
115-190)
Triglicerydy 53 (
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-05-05 14:57
Witaj :)
Prowadziłem kontrolę przez 9 miesięcy nad osobą która brała izotretynoinę.
Wyniki szalały podobnie jak u Ciebie. Do tego pojawiły się zaburzenia ze strony układu nerwowego oraz zmiany w psychice.
Stwierdziłem że należy odstawić lek i spróbować coś innego, ponieważ dla mnie izotretynoina to jedno wielkie nieporozumienie która powoduje wiele skutków ubocznych w tym między innymi zmiany w układzie kostnym oraz psychice.
Mój artykuł: http://dermatologia.wieszjak.polki.pl/tradzik/324198,Leczenie-tradziku-jakie-sa-skutki-uboczne-Izotretynoiny.html

Spróbowaliśmy kuracji na bazie Antybiotyku oraz Isotrexin żel miejscowo:
- Antybiotyk z grupy Azytromycyn: Macromax
- Żel Isotrexin - zawiera erytromycynę oraz izotretynoinę
Aktualnie skóra jest bardzo ładna - do tego wyeliminowaliśmy kosmetyki zawierające silikony - czyli takie które zapychają skórę. Na noc po demakijażu jeżeli używasz puder/fluid- Żel Aloe Vera.

Jeżeli chodzi o Twoje wyniki badań to nałożyły się tutaj 2 leki, ponieważ antykoncepcyjne również wpływają na pogorszenie się enzymów wątrobowych. Bardzo rygorystycznie podchodzi p. Dermatolog, zapewne chodzi o to aby nie zajść w ciąże podczas kuracji - zgadza się ?

Na poprawę wyników proszę zaopatrzyć się w następujące preparaty/suplementy:
- Ostropest plamisty
- Kwasy Omega 3
- Esselive Forte lub Liv52 Pro

Dermatolog nie wspomniała o osłonach na wątrobę?

Pozdrawiam