Bardzo proszę o przetłumaczenie wyników sekcji mojego synka.

napisał/a: ewelinajanuss 2010-02-17 12:13
Alteratio pernagna pulmonum (atelectasis diffusa, volumen pulmonum acutum regionis marginalis ambilateralis).
Hepatosplenomegalia (hepar:L2x3x6 cm, lien:8x6x4 cm, steatosis suboutanea hepatis, venostasis maioris gradus, infarctus lienis). Hypearemia leptomeninguum, cerebri et organorum intenorum. Meteorismus ansarum intestini tenuis et contractio intestini crassi. Foramen ovale apartum.
A-płuca atelectasis pulmonum diffusa et volumen acutum. Hypearemia et oedema pulmonum.
D- nadnercze Hypearemia maioris gradus.
E- wątroba Venostasiss
F- śledziona Infartus ruber. Hypearemia maioris gradus.
J- wezły chłonne krezki Lymphadenitis reactiva.
L- opony mózgowo-rdzeniowe Hypearemia maioris gradus.
O- móźdźek Hypearemia.
P,R,S,- pień mózgu, rdzeń mózgu, rdzeń kręgowy Status normalis.
Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: Vattier 2010-02-17 14:20
Zmiany olbrzymie płuc (niedodma rozsiana, rozedma płuc obwodowa obustronna). Powiększenie wątroby i śledziony (wątroba: 2x3x6 cm, śledziona: 8x6x4 cm, stłuszczenie wątroby, zastój żylny stopnia dużego, zawał śledziony). Przekrwienie opon mózgowych i narządów wewnętrznych. Wzdęcie pętli jelita cienkiego i skurcz jelita grubego. Przetrwały otwór owalny.
A - niedodma rozsiana i rozedma, przekrwienie i odma płuc
D - przekrwienie stopnia dużego
E - zastój żylny
F - zawał czerwony. Przekrwienie stopnia dużego
J - odczynowe zapalenie węzłów chłonnych krezki
O - przekrwienie
P, R, S - w normie
napisał/a: ewelinajanuss 2010-02-17 15:49
Dziękuję za wyczerpującą interpretację. Mam jeszcze kilka pytań. Synuś urodził się w 36tc przez cc. W 35tc lekarz stwierdził hipotrofię ale w szpitalu ją wykluczyli. Dziecko ważyło 2240 g i od urodzenia co zjadł to zwracał. Miał wzdęty brzuszek i cały czas rosło CRP co wskazywało na wewnątrzmaciczne zakażenie. W klinice gdzie próbowano ratować mojego synka (żył 19dni) upierają się że to wszystko jest spowodowane zaburzeniami metabolizmu lipidów ale potwierdzenie choroby przez badania w warszawie utknęły w martwym punkcie. Czy to możliwe że ta choroba doprowadziła do tak licznych zmian w orgnizmie mojego synka? Dodam że wcześniej brzuszek miał wzdęty ale nikt nic nie mówił że sledziona czy wątroba są powiększone. Na dodatek ostatnio odebrałam wyniki cytomegalii i okazało się że przechodziłam ją najprawdopodobniej będąc w ciąży i myślałam że raczej ten wirus spowodował tak liczne powikłania i śmierć synka. Miał też zapalenie płuc oraz posocznicę w ostatniej dobie swojego życia. Proszę o odpowiedź która z opcji jest bardziej prawdopodobna. Z góry dziękuję.
napisał/a: Wioleczka999 2010-02-18 19:54
Serdecznie współczuję, starta ukochanego dziecka to prawdziwa tragedia. Trzeba jednak pamiętac , ze Bog dalej nam na droge przykre chwile .. by dodac otuchy na reszte naszych dnii...
napisał/a: veramid 2010-02-18 21:42
Jeśli miałaś cytomegalię w ciąży to ona spowodowała zmiany charakterystyczne dla tego wirusa a są to między innymi powiększenia śledziony,wątroby,choroby płuc czy zmiany w mózgu.W takich przypadkach rokowania nie są najlepsze i niestety w części przypadków dochodzi do zgonu.