Bardzo proszę o poradę złe wyniki

napisał/a: dori12345 2014-03-25 20:41
Bardzo proszę poradźcie mi co mam zrobić. Nie wiem co się ze mną dzieje. Ładne parę lat chorowałam na nadczynność tarczycy. Miałam też mięśniaka macicy przez to usuneli mi macicę, a przydatki zachowali (nie mam już miesiączek) Dwa lata temu dostałam (przyjęłam) kapsułe z radiojodem na tarczyce. Od tego czasu wszystko się zmieniło, zaczęło się zwiększanie żelaza w organizmie. Od ponad roku mam podwójną wartość żelaza i nie mogę go zbić. A leukocyty spadają, najniżej to własnie dzisiejsze wyniki 3,3. Od czasu przyjęcia jodu mam bardzo niskie leukocyty nie w normie O co tu chodzi??? Co mam robić. Byłam dwa razy u hematologa, kazał robić FERRYTYNĘ wynik pierwszy to:103, a trzy miesiące później czyli w styczniu 126 ng/ml norma to: 10-300.

Lekarz nawet nie powiedział mi jakiej diety powinnam stosować. Ostatnio rodzinny tylko skierował mnie na USG wątroby, bo ostatnio mnie pobolewa. Boję się o swoje zdrowie.

Proszę spójrzcie na moje wyniki i poradźcie co robić???

Cholesterol całkowity 217 mg/dl norma
napisał/a: dominika2505 2014-03-27 21:11
Żelazo może zwiększa się przez to, że nie ma miesiączek. Lepszy obraz jego zawartości w organizmie obrazuje ferrytyna, która widać jest w normie. Leukocyty mogą szybko zmieniać swoją liczbę w czasie, jeśli to był tylko jednorazowy wynik i zwykle są wyższe to wszystko ok. Niepokojące jest gdy liczba neutrofilów spada poniżej 1,5 tyś. Co do tarczycy nie będę się odnosić, nie moja działka. Pozdr