Bardzo prosze o pomoc TK zmiana w nerce

napisał/a: Ajjc 2015-10-19 17:50
jest to badanie corki prosze o pilna pomoc, do lekarza ide dopiero za tydzien :(


badanie wykonano przed i po podaniu kontrastu
w czesci srtodkowej nerki lewej widoczna zmiana ogniskowa , dyskretnie hipodensyjna w wszystkich fazach badania o wym 33x38mm, modelujaca UKM.



wnioski:

obraz zmiany w nerce lewej potwierdza obecnosc zmiany ogniskowej o chrakterze guzowatym. Nie mozna wykluczyc npl

co to jest npl?

czy opis oznacza nowotwor?
napisał/a: Durum 2015-10-19 18:26
Skrót npl oznacza neoplasma po polsku to nowotwór.
Opis niekoniecznie musi wskazywać na npl,równie dobrze może być to zmiana pozapalna.Radiolog nie jest jest specjalistą w takich sprawach i widzi często co innego aniżeli specjalista.
napisał/a: Ajjc 2015-10-19 19:07
dziekuje serdecznie za odpowiedz. Czyli wg opisu nowotwor odpada raczej? wydaje mi sie ze ta zmiana na nerce raczej od jakis lekow, lub urazu o ktorym nikt nic nie wiedzial. Wyczytalam ze jakby byl to nowotwor byloby zaznaczone ze to rozrostowe, nie wiem czy dobrze zrozumialam. Nie mam sie czym martwic? czy powinnam
napisał/a: Durum 2015-10-20 20:52
Być może są to zmiany pourazowe a i takie należy brać pod uwagę.Nie ma w opisie czy są zmiany zapalne w węzłach chłonnych(co jest dobrym znakiem)
Jak zaznaczyłem nie zawsze widoczny guz w badaniu radiologicznym jest faktycznie guzem.Lekarz obejrzy zdjęcia i wówczas oceni co tak na prawdę jest.
napisał/a: Ajjc 2016-01-25 13:58
okazalo sie to rakiem nerki zlosliwym, 2 tygodnie temu nerka zostala usunieta, zadnych przerzutow nie stwierdzoino, co teraz ?
napisał/a: ewa7771 2016-06-06 15:50
To dzięki Bogu bez przerzutów, pewnie mimo czystego pola trzeba na wszelki wypadek chemię, a później do kontroli jak w profilaktyce... życzę córci zdrowia!