Bardzo proszę o interpretację wyniku gastroskopii

napisał/a: sandra16 2009-12-26 16:49
Witam
Niedawno miała robiona gastroskopię, z powodu następujących objawów(które trwają już od ok 3 miesięcy, pojawiły się nagle, wraz z upływem czasu nasilając się).. mam ciągłe uczucie pełności brzucha,odbijanie, (silne) nudności po jedzeniu, ale bez wymiotów, czasami bóle brzucha najczęściej wieczorami, wyraźnie w okolicy żołądka. Wynik był następujący:

Gastritis chronica antrophica gradus mediocris partim activa et metaplasia intestnalis diffusa. Hyperplasia fovealis focalis.

Przepisano mi tylko Controloc, który mimo 4tygodni przyjmowania nic nie pomógł..

czy w tego typu dolegliwości ważna jest dieta?? Ile trwa leczenie takich dolegliwości?

bardzo proszę o jak najszybszą pomoc...
napisał/a: dimedicus 2009-12-26 23:12
W tłumaczeniu Przewlekłe, zanikowe zapalenie błony śluzowe stopnia o średnim nasileniu,aktywne i metaplazji(Przekształcenie)jelitowe rozlane.Ogniskowy przerost dołeczkowy.
Trudno ocenić sam okres trwania leczenia.
Wskazane dieta lekkostrawna,stosowanie dodatkowo Espumisan,błonnik (Colon C)dużo pić ale nie gazowane napoje.(ok 2 l)
napisał/a: dimedicus 2009-12-27 19:43
Leki powinien zalecić lekarz gdyż są na receptę ja mogę polecać tylko te co są bez recepty.