Bardzo proszę o interpretację wyników i dolegliwości

napisał/a: Zmartwiona :( 2014-05-20 18:39
Witam :)
Z uwagi na ostatnio złe samopoczucie ,które regularnie wraca po jakimś czasie od zakończenia leczenia tzw"depresji" udałam się do endokrynologa prywatnie by z nim w końcu skonsultować szereg moich dolegliwości : wypadanie włosów,nadmierna potliwość, drżenie rąk, pogorszenie wzroku (bez kropli nawilżających nie daję rady), ciągłę zmęczenie mimo b.dobrej morfologii, mimo ,ze nie zmieniam sposobu żywienia raz tyję raz tracę na wadze , zawroty głowy ,pojawiający się płyn w piersiach(usg sutków ok) i nadmierne owłosienie ,które ostatnio już całkiem daje o sobie znać . Badanie usg tarczycy w normie wymiary płat pr.1.6/1.2/5.0cm., płat lewy 1.6/1.1/4.8cm. cieśń 3mm .Doktor endo. podczas badania stwierdziła, że tarczyca powiekszona i słychać szmer nad płatem . Wykonałam badania TSH 2.035 (0.550-4.780) gdzie 2 tyg temu TSH było 1.09 następnie FT3 3.79pg/ml (2.30-4.20) FT4 1.15ng/ml (0.89-1.76) ,A-TG 20.1przy
napisał/a: soaring 2014-05-20 20:45
tarczyca mała. przydałoby się porządnie wykonane i opisane usg, bo tyle co napisałaś to jakiś żart. myślę, że warto powtórzyć wyniki krwi za jakieś 2-3 miesiące, depresja często jest błędnie diagnozowana przy niedoczynności tarczycy (choć aktualne wyniki nie wskazują na niedoczynność).
pozostałe objawy - trzeba sprawdzić jajniki i nadnercza, bo zapewne androgenizują ci jedne lub drugie, lub oba. dobry gin lub endo potrzebny.
płyn w sutkach to mlekotok, najprawdopodobniej masz hiperprolaktynemię, pytanie czy to przyczyna problemów czy objaw z inną chorobą związany.
masz jakiś aktualny opis usg jajników?
napisał/a: Zmartwiona :( 2014-05-20 20:59
Niestety nie mam żadnych wyników ginekologicznych ,nikt nigdzie nie widzi problemu je tez go na siłę nie szukam,ale wiem jak się czuję . Moja Dr po obejrzeniu powyższych wyników stwierdziła,ze jest super ,a ja jestem załamana bo rzadko czuje się dobrze . Moja mama ma Hashimoto ,moje dziecko młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów poza chorobą serca ,wiec moja Dr. stwierdziął ,ze to może początek jakiejś układówki ,ale ja nie wiem o co chodzi. Wiem jedno Dr. Endo. dała mi między innymi skierowanie na SO4DHEA ,testosteron i inne. Wszystko tu jest nie zrozumiałe wyniki i interpret. lekarzy się mijają :( nie wiem co dalej robić .....?
napisał/a: soaring 2014-05-20 21:06
zrób badania, wklej wyniki, będę miała nad czym myśleć. bez wyników badań nie wywróżę co Ci jest.
napisał/a: Zmartwiona :( 2014-05-20 21:19
Oczywiście poziom prolaktyny mam wyznaczony na 7-9 dzień cyklu więc wówczas zrobię resztę i mam nadzieję ,ze w końcu ktoś mi pomoże bo to jest żenujące :(
Dziękuję i do zobaczenia wkrótce ....
Pozdrawiam :)
napisał/a: soaring 2014-05-20 22:37
prolaktyna nie miała być 7-9 dni po owulacji? zwykle się ją bada w 20-21-22 d.c., gdy bywa najwyższa, a nie na początku cyklu.
włosy wypadające i rosnące w nadmiarze to zwykle wina albo jajników, albo nadnerczy.
przydałoby się usg jajników z dokładnym opisem.
a jak się odżywiasz? możesz spróbować na 1-2 tygodnie odstawić gluten i nabiał? jest duża szansa, że trochę lepiej się poczujesz, bo te grupy produktów wpływają drażniąco na układ immunologiczny i odstawienie przynosi ulgę. zwłaszcza, jeśli faktycznie rozwija Ci się jakaś choroba układowa, ale nie czuję się kompetentna w tym zakresie.
napisał/a: Zmartwiona :( 2014-05-20 23:06
Takie dostałam polecenie i nawet na skierowaniu jest napisane żeby wykonać 7-9 dzień po miesiączce ,nigdy wcześniej nie robiłam takich badań i nie jestem wogóle tu zorientowana. Jeśli chodzi o odżywianie jest bardzo zróżnicowane ale nabiał w moim odżywianie jest na minimum podobnie jak gluten. Wogóle mało jadam bo ciągle brakuje mi czasu na wszystko mam dwoje niepełnosprawnych dzieci i naprawdę ciężko o regularność w czym kolwiek. Jednak mogę jeszcze bardziej ograniczyć te substancje. Czyli mówisz że lepiej wykonać badanie w tych dniach teraz jestem w 20 dniu cyklu i piersi strasznie bólą oczywiście płyn równieź jest co robić?
napisał/a: Zmartwiona :( 2014-05-20 23:10
Takie dostałam polecenie i nawet na skierowaniu jest napisane żeby wykonać 7-9 dzień po miesiączce ,nigdy wcześniej nie robiłam takich badań i nie jestem wogóle tu zorientowana. Jeśli chodzi o odżywianie jest bardzo zróżnicowane ale nabiał w moim odżywianie jest na minimum podobnie jak gluten. Wogóle mało jadam bo ciągle brakuje mi czasu na wszystko mam dwoje niepełnosprawnych dzieci i naprawdę ciężko o regularność w czym kolwiek. Jednak mogę jeszcze bardziej ograniczyć te substancje. Czyli mówisz że lepiej wykonać badanie w tych dniach teraz jestem w 20 dniu cyklu i piersi strasznie bólą oczywiście płyn równieź jest co robić? Dokładnie na skierowaniu wygląda to tak PRL 60' po MTC
napisał/a: soaring 2014-05-21 08:50
spoko, to zrób między 7 a 9 d.c., bo co powiesz potem lekarzowi? skoro masz mlekotok, to i tak wyjdzie podwyższona prolaktyna.
czyli masz skierowanie na prolaktynę na czczo i po tabletce metoclopramidu.
jedzenie jest bardzo ważne - nie chodzi o zapełnienie żołądka a o odżywianie. czyli to co jesz dostarcza Ci paliwa na funkcjonowanie we wszystkich sferach. jeśli się je byle co, to się czuje byle jak.
dla mnie ważniejsze są pozostałe badania.
napisał/a: Zmartwiona :( 2014-05-21 10:40
Witaj zrobię to prolaktyne równieź jutro będzie akurat 22 dzień cyklu. I powtórzę jeszcze tak jak zleciła dr endo. Zgadzam się że odżywianie to podstawa naszego zdrowia i ruch. Dlatego do tej strony życia też się muszę przyłożyć. Które z badań są istotne? Tu brak dobrych lekarzy. Usg tarczycy też robiłam prywatnie i sama widzisz mimo ściśle określonych rozmiarów tarczycy lekarz wpisał że wszystko w normie. Wykrył za to powiększone węzły chłonne mimo że od kilku dobrych mc nawet kataru nie miałam. Biorę ten wynik z przymrozeniem oka bo to wszystko po przeczytaniu kilku inf w necie to jakaś bzdura. Będę konsekwentnie szukać przyczyny złego samopoczucia. Nie dam znów się zbyć recepta na leki przeciw depresji. Jestem pełną życia osoba która chwilami przytłacza problem ze złym samopoczuciem ...
Dziękuje że są tacy ludzie jak wy i chęć rozmowy o takich problemach to już wiele znaczy. Lekarze szukają norm w wyniku i odsyłają do domu
napisał/a: Zmartwiona :( 2014-05-21 11:10
Wiem ,ze to nie temat na tym forum,ale może orientujesz się od czego tak się dzieje ,że jak stoję (niezależnie od czasu) to robią mi się czerwone nogi tak jak by krew się tam kumulowała i na tym takie białe plamki? Jak siedzę czy leże jest ok. Mam tak od 21 roku życia lekarz stwierdził,że to nie ma związku z krążeniem bo wtedy nogi były by sine. Zaczyna się to samo z rękami jak mam je opuszczone. Czy anomalia Kimerlego może mieć tu jakiś wpływ? Czy zwiotczałe zwieracze zastawki mitralnej na to wpływają ? Takie przypadłości ma podobnież większość ludzi jeśli chodzi o serce ale takich sytuacji z nogami u innych nie zauważyłam . Jeśli cos wiesz w tym temacie będę bardzo wdzieczna za odp !
napisał/a: soaring 2014-05-21 23:14
Twoje objawy związane ze złym samopoczuciem skłaniają mnie do kilku badań: morfologia, ferrytyna, wit. D3. jeśli masz aktualną morfologię to przepisz.
możesz też włączyć suplementy, które poprawią samopoczucie, ale to już poczytaj te wątki o suplementach, bo teraz nie pamiętam.
wypadanie włosów z głowy, nadmiar na ciele, wyciek z piersi - zacznij od usg transwaginalnego. po usg będzie wiadomo, czy konieczny jest test hamowania deksametazonem (taka tabletka), żeby sprawdzić nadnercza, ale na to powinien skierować lekarz, bo to jedyne źródło dostępu do tego leku. i jeśli badać androgeny (testosteron, dheas, 17-OH, itp.), to zrobiłabym to wtedy, za jednym zamachem, bo szkoda kasy.
prolaktyna musi być podwyższona przy takich objawach.
jeśli chodzi o pozostałe objawy, to zasadniczo normalnym jest, że ręce i nogi puchną w pozycji stojącej/ opuszczone. tez tak mam, ale nigdy nie szukałam innych przyczyn niż fizjologiczne, więc nie jestem w stanie się wypowiedzieć.