Bardzo proszę o interpretację oraz mozliwa ocenę objawów

napisał/a: bakelolo 2015-06-18 13:32
Witam,
Niedawno robiłam próby błednikowe (VNG), niestety opis wyników badań jest oczywiście tak skonstruowany, że przeciętny człowiek nie ma pojęcia o czym mowa, a w sieci również ciężko znaleźć jakieś konkretne informacje na ten temat więc byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mógł się wypowiedzieć, kto ma podobne doświadczenia.
Opis:
- oczopląs samoistny podczas fiksacji oraz po jej wyłaczeniu nie wystepował,
- nie stwierdzono wystepowania oczopląsu spojrzeniowego,
- w próbach położeniowych oczopląs nie wystepował,
- wydłużona latencja w teście sakkad,
- w teście powolnego śledzenia (wahadła) zapis w granicach normy,
- optokineza obustronnie zaburzona,
- pobudliwośc błedników symetryczna.

Dodam, że moje objawy to:
- 24h/dobę szumy i piski uszne - o róznym natężeniu, czasem pisk przenosi się na lewą stronę a po kilku sekundach z powrotem jest równomierny po obu stronach,Doppler szyi w porządku.
- problemy ze wzrokiem - niewyraźne widzenie, brak stabilizacji wzroku szczególnie przy szybkim ruchu gałek ocznych, często gdy mam zamknięte oczy mam takie jakby błyski światła, oczy mnie często pieką i bolą - szczególnie rano podczas przebudzania, miewam też bóle oczodołów - badania pod kątem jaskry, ciśnienie w gałkach ocznych wyszły w porządku.
- czasem zdarzają mi się bóle głowy trwające 1-2 dni - w róznych miejscach,
- często drętwieje mi lewa dłoń oraz obie stopy/nogi. miewam również uczucie bezwładu rąk, oczucie zapadania ciała.
- ogólne osłabienie oraz omdlenia

TK głowy wyszło ok, badania kardiologiczne też są w porządku, morfologia krwi i moczu również w porządku, RTG odcicnka szyjnego kręgosłupa również w porządku.

Lekarze rozkładają ręce a ja od roku nie jestem w stanie samodzielnie funkcjonować, także byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek radę i objasnienie.
Pozdrawiam,
napisał/a: joannanr1 2015-06-19 15:50
Moim zdaniem powinnaś zbadać boreliozę.