BARDZO POWAŻNY PROBLEM... NOS,AFTY,FLEGMA

napisał/a: radek07 2015-02-22 18:40
W tym momencie może chodzić o to, że po wyprostowaniu przegrody powstało zwężenie na samym początku jamy nosowej. I to zwężenie może powodować objawy. Od środka to zwężenie nie musi być widoczne.
napisał/a: pawepan250 2015-02-22 21:58
Gdybym wiedział, że takie anomalie są po korekcji przegrody bądź bym tak przypuszczał to nie zakładał bym tego tematu..

Problem występuje w takiej postaci od ponad 5 lat
napisał/a: pawepan250 2015-02-23 16:29
Od dwóch dni czuje się świetnie, dzisiaj byłem ze zdjęciem RTG u lekarza. Zadecydował żeby nie brać żadnego antybiotyku.Wytłumaczył mi, że robienie wymazu z nosa nie ma żadnego sensu, bo nawet jeżeli byłby tam jakiś gronkowiec to jest to rzecz normalna i nie ma sensu się truć i tego leczyć. Ponadto z migdałkami i moim podejściem w stosunku do kryptolizy odsyła mnie do laryngologa. Twierdzi, że migdałki są małe, a ja po ostrych ropnych anginach w dzieciństwie mam prawo teraz takie mieć i one mogą się obkurczać aż do 30 roku życia..

Musze na siebie uważać, notować i wdrażać w życie chwile po których następuje ściekanie do gardła.
Podleczać się lekami rozrzedzającymi wydzielinę.
Nie brać pod uwagę polipa bądź innych zmian ostro zapalnych, ponieważ nie występuje u mnie wysoka temperatura.
Pogodzić się z tym jaki się urodziłem, i najlepiej zmienić klimat jeżeli nie chce mieć tego problemu do końca życia.
Nie wydłubywać codziennie białych kulek z kraterów, starać się, żeby one po pewnym czasie były same skłonne to wyrzucić

Możliwe, że w przyszłości zrobię kryptolizę migdałów bądź całkowicie je usunę.

Osobom mającym podobny problem radzę : uprawiać sport,biegać nie zniechęcać się. Płukać codziennie gardło roztworem wody utlenionej z soda oczyszczoną.Chronić zatoki przed zimnem i przesadnym gorącem oraz cieszyć się z każdej chwili w życiu.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi w temacie. Jeżeli jeszcze kiedyś podejmę jakieś kroki to na pewno je tutaj opiszę.

Pozdrawiam
napisał/a: krzysmo77 2015-02-23 19:58
tak czytam i zastanawiam się czy warto czekać. przecież istnieje możliwość, że znowu będziesz cierpieć, ale powodzenia ;)
napisał/a: pawepan250 2015-02-23 20:12
W środę robię pełną morfologię. Ciężko zaczepić się o coś w tym momencie.. to mogą być migdały, choroba przełyku, żołądka i oczywiście zatoki.. ale nie miewam bólu głowy ucisków itd.
czas pokaże jedno jest pewne.. wyjść z tego można w prosty sposób płukać gardło i brać tabletki typu sinupret gdy już się zacznie
napisał/a: pawepan250 2015-08-17 12:19
Witam ponownie. Niestety nie jest ze mną dobrze, i trzeba powiedzieć, że tego już za wiele.. 3 czy 4 raz w tym roku dopada mnie ból gardla. Narastajaca temperatura. Nadmierny ściek z zatok i notoryczne odpluwanie nawet z mala iloscia krwi... do tego widoczny ropień okołomigdalowy pod błoną migdałka.. Trzeba się będzie zdecydować na to wycięcie bo odechciewa się żyć. Jestem w chorobie słaby jak dziecko a przecież mam 21 lat. tak nie da się żyć
napisał/a: radek07 2015-08-18 10:33
Byłeś ostatnio u jakichś lekarzy?
napisał/a: pawepan250 2015-08-18 13:25
Byłem. Żaden nie daje antybiotyku i każe prelezec.. No i faktycznie temperatura ustępuje zawsze po dwóch dniach.. Ale czy muszę całe życie odczuwaćodpluwac flegme z skrzepami ropy i krwi z zatok?
napisał/a: radek07 2015-08-19 18:58
Nie robiłeś żadnych badań?
napisał/a: pawepan250 2015-08-20 07:03
żadnych.. bo za co się brać? dolegliwość dzisiaj minęła były dokładnie 3 dni temperatury. teraz zostały 3 afty na języku i przekrwione gardło. wydzielina rzadziej spływa
napisał/a: radek07 2015-08-20 12:32
Żaden lekarz nie zaglądał do twojego nosa?
Nie masz zamiaru zrobić tomografii zatok i jamy nosowej?
napisał/a: pawepan250 2015-08-22 17:34
Chciałbym, ale i taK każdy lekarz nie wie co robić.. tomografia uwidoczniła zgrubienia brzeżne błony śluzowej, ale co z tego.