bardzo nerwowe 4 miesięczne niemowlę ( od urodzenia )

napisał/a: bastka79 2011-07-26 20:33
witam
co może być przyczyną nerwowego zachowania u 4 miesięcznego dziecka ? jestem umówiona na wizytę u neurologa ale chciałam zapytać z ogólnego punktu widzenia pediatrii.
synek przez prawie cały dzień jest mocno pobudzony , wykonuje wiele nerwowych energicznych ruchów kończynami ( prawie bez przerwy jeżeli nie jest na rękach to macha rękami aż się bije po głowie , rozprostowuje mocno nogi ) , nie pozwoli się położyć na pleckach , nie pozwoli się położyć na leżaczku , przebieranie to też ogromna dla niego trauma . leżąc czasami wygina się lekko w kształt litery C ( to sugeruje mi trochę wzmożone napięcie mięśniowe - ale czy ono mogłoby być przyczyną aż takiej nerwowości dziecka ??? )
od 4 tygodnia życia jest nerwowy przy piersi ( do chwili obecnej ) choć wagę ma ok ( 7,5 kg - 18 tydzień )
zasypianie też jest bardzo nerwowe i nie ma mowy o zaśnięciu samemu , częste wybudzania w czasie snu , ogólnie bardzo płytki sen .
czekam na wizytę u neurologa ( bo zasypiając ma częste zrywy mięśni , coś jakby nadal odruch moro - co go wybudza ciągle ) ale mam pytanie czy istnieje z punktu medycznego inna przyczyna takiego pobudzenia u dziecka ( oprócz podłoża neurologicznego )???? np refluks ( stwierdzony podczas usg) , bakterie w moczu , bakterie w kale ??? pytam bo mój pediatra póki co sugeruje czekać i czekać i czekać ...
napisał/a: bastka79 2011-07-27 12:10
nadmienię że synek prawie przez cały dzień ulewa i raczej nie mlekiem tylko tak jakby wodą , czasami przetrawionym mlekiem , dużo mu się odbija ( długo po jedzeniu ) , mam wrażenie że często coś przeżuwa , reasumując czy refluks może powodować ciągły całodniowy silny niepokój u dziecka ?????( chwila spokoju jest tylko na rękach i w nocy ) .
napisał/a: dorotka26 2011-07-27 12:57
wiesz co? Moj synek tez ma stwierdzony refluks, ale az takich objawów nie ma.
A co ci peditra powieział poza wypisaniem skierowania do neurologa?
napisał/a: bastka79 2011-07-27 13:17
mój pediatra patrzy na mnie dość nieprzychylnym wzrokiem , wręcz uważa że szukam coś na siłę . Ale jego podejście wynika chyba raczej z braku konkretnej wiedzy medycznej niestety .Nie chciało mu się nawet wysłuchać tego co mam do powiedzenia i co mnie martwi w zachowaniu synka . Umówię się do innego . Skierowania do neurologa też nie dostałam , idę sama prywatnie .
napisał/a: dorotka26 2011-07-27 13:20
Dlaczego nie dostałaś skierowania???? Przecież masz do tego prawo. Idź do innego i niech ci wypisze, moze inny będzie bardziej ludzki. U mnie w przychodni też jest jeden taki hamuś, ale ja go unikam szerokim łukiem , całe szczeście jest jeszcze inny lekarz bardziej normalny to do niego chodzimy.
napisał/a: bastka79 2011-07-27 13:25
niestety mieszkam w małej miejscowości i pediatra jest jeden i czuje się PANEM I WŁADCĄ . a prywatnie u innych lekarzy można dostać skierowanie ??
napisał/a: dorotka26 2011-07-27 13:28
Wiesz co, prawdę mówiąc nie wiem, nigdy nie byłam w takiej sytuacji. a moze jakaś sąsiednia miejscowośc?
albo spróbuj iść do niego i ładnie poproś o to skierowanie, [powiedz że ma taki obowiązek
napisał/a: kainka1 2013-08-08 15:07
Bastka, mam obecnie podobny problem z 2 miesięcznym dzieckiem (praktycznie te same objawy). Jak skonczyla się Wasza historia w tej kwestii (bycia niespokojnym, wybudzania etc)???
napisał/a: bastka79 2013-08-12 22:54
witam

u nas faktycznie trzeba było czasu aż się to wszystko uspokoi ( a odwiedziłam wielu lekarzy różnych specjalizacji ) . neurolog uspokoił,
a gastrolog strwierdził refluks . teraz łobuz ma ponad dwa lata, jest bardzo energicznym dzieckiem :) . Wniosek z tego taki, że strach ma wielkie oczy . Ale u nas chyba dokuczał mu trochę ten refluks a i ząbkowanie przebiegało ciężko ( za każdym razem infekcja kataralna ) , jak coś to mogę coś więcej napisać na prywatnego maila .

pozdrawiam
napisał/a: madzia19842 2014-01-20 17:35
Hej Bastka I Kainka. Mam dokladnie ten sam problem z 3miesiecznym synkiem. Jest doslownie hiperaktywny. Szybko przybiera na wadze ale denerwuje sie przy piersi, rusza wszystkimi czesciami ciala jak szalony, nie chce spac. Ciezko go ululac l. Juz nawet zaczal plakac przy kolysaniu na rekach wiec uspienie graniczy z cudem l. Raz uspiony I wlozony do lozeczka budzi sie po 2 minutach. Spi jak zajac. Budzi go strzykniecie w kostce.... prawie nie spi a ziewa non stop. Wubudza sie rowniez swoimi wlasnymi raczkami albo obracajac glowka z lewa na prawo... Dni sa ciezkie a noce tragiczne. Podzielcie sie doswiadczeniem I pomozcie bo juz brak sil. Chodze na rzesach. Aha dodam ze smoczka tez wypluwa I wszystko go denerwuje okropnie. Prosze odpiszcie.
napisał/a: bastka79 2014-01-22 19:41
Hej Madzia ,
wysłałam Ci namiary na mój priv mail :)
Co mogę doradzić reszcie : z perspektywy czasu i z kilku innych przypadków mi znanych problem leżał w największej mierze w refluksie i z nim idącymi w parze przeważnie dużymi wzdęciami . Najważniejsze noszenie jak najwięcej dziecka w pozycji pionowej ( kręgosłup mi padał ale pomagało ), układanie do spania pod kątem 45 stopni, częste karmienie a w mniejszych ilościach , zagęszczanie pokarmu ( typu Nutriton ) i syrop Gastrotus baby ( czy jakoś tak - już nie pamiętam ) . Nam bardzo pomógł genialny lekarz specjalista w diagnozowaniu USG ( nie musieliśmy nawet zakładac sondy zeby potwierdzić refluks )

aha pomagała też w najcięższych momentach suszarka ( ciepłe powietrze na brzuszek ) - oczywiście przez body .

pozdrawiam

pozdrawiam i życzę cierpliwości
napisał/a: agaa28 2015-05-27 15:38
Bastka79, mam nadzieję, że jeszcze tu zaglądasz. Jeśli tak daj proszę znać. Mam identyczny problem i już nie wiem, co mam robić. Jak się odezwiesz to napiszę o co dokładnie chodzi