Bardzo liczne bakterie w moczu

napisał/a: BASIApytanie 2010-08-27 11:17
Bardzo liczne bakterie w moczu - tak wykazała analiza moczu. Lekarz powiedział, żebym brała żurawinę, sprawę można skonsultować z ginekologiem, tymczasem na wizytę u niego muszę czekać ponad miesiąc.
Co to może oznaczać?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-29 12:05
A masz jakieś objawy ze strony układu moczowego? Pieczenie itp.?
napisał/a: BASIApytanie 2010-08-30 08:57
Żadnych takich objawów nie mam. Brak pieczenia, innego zapachu, wysypki itp. 3 dni po badaniu dostałam miesiączkę (jeśli to ma znaczenie). W ostatnich dniach często wstrzymywałam mocz i korzystałam (ale na tzw. "Małysza") z toalety na stacjach - wynikało to z przebudowy w mieszkaniu.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-30 14:12
Jeżeli nie ma negatywnych objawów to w 100% zgodze się z lekarzem, antybiotyk w takim przypadku zbędny, ważne abyś dużo piła i często oddawała mocz, wstrzymywanie moze pogorszyć sprawę. Preparat z zurawiną również wskazany.
napisał/a: BASIApytanie 2010-08-30 20:20
Biorę żurawinę w tabletkach i kupiłam płyn do higieny intymnej przeciwko infekcjom. Za Twoją radą zwiększę ilość przyjmowanych płynów. Dziękuję za rady!
napisał/a: megusia87 2011-10-10 14:13
Witam, mnie badania także wykazały bardzo liczne bakterie w moczu, pomimo zażywania tabletek z żurawiny, picia wody jan. Cały czas odczuwam jakieś dolegliwości ze strony ukł. moczowego, pieczenie, ciągnięcie itp. Czy to oznacza że będzie konieczność leczyć się antybiotykiem? Pierwszy raz robiłam także posiew moczu tylko czas oczekiwania to ok. tydzień, czy tam wyjdą te wszystkie 'bardzo liczne' bakterie?
napisał/a: Jamaica1988 2011-10-21 17:24
Witam,
Moj problem wyglada nastepująco...wyniki badania ogólnego moczu są w normie jedynie Azotyny są obecne co sądze ma związek z zakażeniem dróg moczowych. (?) Jeśli chodzi o osad w moczu sprawa przedstawia sie nieco gorzej bo stwierdzono u mnie bakterie - bardzo liczne a także nabłonki płaskie dość liczne w polu widzenia, erytrocyty świeże i częściowo wyługane 1-2 w polu widzenia i Leukocyty 5-8 w polu widzenia. Z wyszukanych przeze mnie informacji w internecie sądze,że mam jakieś zakażenie bakteryjne/grzybiczne lub zapalenie cewki moczowej. Ogólnie moje objawy sa następujące: Niedawno przeziębiłam pęcherz i od tego czasu gdy robi się zimno gdy zachce mi się siku (nie potrafie zastosować innego zwrotu :) ) ledwo go wstrzymuje a gdy juz go oddam to bywa,że jest to niewielka ilość. Do tego niedawno leczyłam się ginekologicznie i z cytologi wyszło mi właśnie zakażenie grzybiczne z którego podobno się juz wyleczyłam... Chciała bym zapytać co teraz mam robić - czy mozna to jakos wyleczyc lekami bez recepty albo zalatwic jedna wizyta powiedzmy u internisty? Nie operuje zbytnio dużą ilośćia wolnego czasu żeby biegać po lekarzach (lecze sie tez alergologicznie i dermatologicznie-prawie regularnia), choc jesli sytuacja naprawde bedzie tego wymagac (wiadomo zdrowie najwazniejsze) to bede musiala cos wymyslec...Z gory dziekuje za informacje i jakie kolwiek rady.Przepraszam jesli pisze nieskładnie.Pozdrawiam Ola