Bardzo dziwny przypadek, proszę o pomoc

napisał/a: osmalk 2016-06-08 19:20
Witam.. szukałam już pomocy/rady na różnych forach i jak dotąd nikt nie zasugerował co tak naprawdę może mi być. Zacznę od tego że mam niecałe 18 lat, kończę za 3 msc.( dlatego ta sytuacja jest tym bardziej dla mnie trudna). Otóż jakieś 2 tygodnie temu zauważyłam, że po ściśnięciu piersi mam zniej żółtawy, lepki wyciek, jest tak do teraz. Ta obserwacja skłoniła mnie do wykonania testu ciążowego, bo bardzo się wystraszyłam. A tam... 2 kreski!!! Do okresu 5 dni a tu takie coś, powtórzyłam test i dalej to samo. Ok, ciąża jak nic ale jest jeden problem, mam chłopaka ale my NIE UPRAWIAMY SEKSU. Próbowaliśmy pół roku temu, nie spodobało mi się i od tamtego czasu tylko petting. I oto moje pytanie: czy to możliwe że ja jestem w ciąży? Ja rozumiem sytuacje typu sperma przeniosła się na dłoni itp. ale ja sobie żadnej takiej nie przypominam. Owszem, nie wykluczam że gdzieś po kilku godzinach ta ręka która dotykała spermy mogła mieć kontakt z pochwą, bo codziennie sprawdzam sobie śluz.. no ale naprawdę mogłam tak zajść? Nieświadomie? Mój chłopak na to wszystko mówi tyle: to na 100% nie ciąża, bo nie pamięta żadnej ryzykownej sytuacji, ja zresztą też nie. Bo chyba ciąża z ręki sprawdzającej śluz za pomocą papieru toaletowego na której ileś tam godzin temu była sperma nie istnieje, czy po dotknięciu klamki w toalecie publicznej i sprawdzanie sobie potem śluzu... to brzmi jak bajki. Powiedziałam o wszystkim mamie, uznała, że wierzy mi że seksu nie uprawiam i pójdziemy do ginekologa i jej zdaniem to nie ciąża. Ale ja się tak bardzo boję... Czy ktoś ma pojęcie co mi może być? Czy ja naprawdę mogę być w ciąży??? PROSZĘ o jakieś odpowiedzi. Do ginekologa idę za 6 dni.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-06-10 09:47
Witam

Są 2 opcje:
- Powtórzyć test jeszcze raz ale z innej firmy

- Poczekać na okres oraz do czasu wizyty u ginekologa. Jeśli ginekolog zaobserwuje niepokojące zmiany to skieruje na badanie Test- Beta HCG z krwi.

Plemniki na skórze nie są w stanie przeżyć dłużej niż kilkanaście sekund. Aby doszło do zapłodnienia, muszą przedostać się do wnętrza pochwy oraz potrzebne są do tego odpowiednie warunki - śluz podczas dni płodnych nie wystarczy.
To że test wykazuje ciąże może być związane również z nieprawidłowym poziomem gonadotropiny kosmówkowej HCG - lecz takim przypadkiem zajmuje się specjalista ginekolog na podstawie stosownych badań.

Pozdrawiam
napisał/a: osmalk 2016-06-10 15:39
Witam powtorzylam wczoraj test. inna firma niż poprzednie dwa(tamte były z tej samej), NIE z porannego moczu, ale czulszy niż dwa poprzednie - tamte czulosc 25 ten 20, wyszedł negatywny. czy to oznacza ze tamte dwa były bledne?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-06-10 16:41
osmalk napisal(a):Witam powtorzylam wczoraj test. inna firma niż poprzednie dwa(tamte były z tej samej), NIE z porannego moczu, ale czulszy niż dwa poprzednie - tamte czulosc 25 ten 20, wyszedł negatywny. czy to oznacza ze tamte dwa były bledne?

Test ciążowy płytkowy to tylko powierzchowna informacja o zapłodnieniu. Dokładny wynik uzyskuje się przez Beta HCG z krwi oraz badanie kontrolne przez ginekologa.