Bardzo dokuczliwy bol zatok !!

napisał/a: izabela.13 2014-08-21 10:54
Witam, w 2012 r. udalan sie poraz pierwszy do laryngologa z bolem zatok . Bol polega na tym ze caly czas boli mnie glowa najbardziej miedzy brwiami. Czuje sie senna , oslabiona , nie moge sie na niczym skupic i czuje jakbym miala klapki na oczach. Nos jest suchy chociaz jak byalam dzieckiem lekarz stwiet
rdzil ze mam katar sienny. Dodatkowo gardlem splywa wydzielina , ktora rano jest ciemno zielona i splywa caly czas . Najgorzej czuje sie kiedy leze a jak zaczynam masowac glowe bol jest jeszcze wiekszy . W 2012 roku zrobilam zdjecie zatok ktore bylo opisane jako czesciowe zacienienie zatok czolowych. Lekarz przepisal mi antybiotyk ,krople do nosa i ibuprom zatoki. Nic nie pomoglo. Pozniej leczylam sie tak zwanymi parowkami miedzy innymi z amolu . I nic . W tym roku poszlam znow z tym problemem do lekarza rodzinnego on przepisal mi antybiotyk , zyrtec i cirrus . Dalej nie pomoglo moze byla minimalna poprawa. Znow zrobilam zdjecie rtg zatok i wyszlo to samo. Zdjecie bylo robione zaraz po kuracji antybiotykowej. Lekarz laryngolog zobaczyl zdjecie stwierdzil ze to nic takiego i przepisal krople do nosa. Szczerze mowiac po tej wizycie watpie ze do niego wroce. Ale problem dalej jest. Prosze o pomoc. Chce wkoncu funkcjonowac jak normalny czlowiek.
napisał/a: radek07 2014-08-21 11:26
W jakich okolicznościach rozpoczął się problem? Byłaś przeziębiona? Wdychałaś coś? Kiedy dokładnie zaczął się cały problem; pamiętasz dokładnie miesiąc?
Robiłaś kiedykolwiek testy alergiczne? Masz na coś alergię?
Robiłaś wymazy z nosa albo gardła?
Chodzisz na basen?
Pracujesz? Jeśli pracujesz to jaką pracę wykonujesz?
Przeprowadziłaś się?
Widziałaś tylko jednego laryngologa?
Masz zdjęcia RTG na płytach?
Czy którykolwiek lekarz zaglądał do twojego nosa wziernikiem lub endoskopem? Jeśli tak to co zostało stwierdzone?
Ktoś sprawdzał twoje migdałki, gardło i uszy?
napisał/a: izabela.13 2014-08-21 11:52
To trwa juz tak dlugo, ze nawet nie pamietam dokladnir kiedy i jak sie zaczelo. Pamietam ze poszlam do lekarza w listopadzie, bolalo mnie gardlo i mialam powiekszone migdalki. Jesien i zima pod wzgledem bolu zatok to dla mnie najgorsze pory roku. Hmm testy alergiczne , jezeli to byly testy alergiczne to tylko z badania krwi. O ile pamietam nic nie wykazaly a mialam tylko podwyzszone ASO. Wymazow nie robilam. Na basen chodze sporadycznie, jak mialam 13 lat jezdzilam na basen raz w tyg. I zawsze przeszkadzal mi chlor w oddychaniu. Nie pracuje. Przeprowadzilam sie, ale mozna powiedziec ze do sasiedniej miejscowosci. Widzialam tylko jednego laryngologa. Niestety nie mam zdjec. Zaden lekarz nie zagladal ani wziernikiem ani endoskopem do mojego nosa. Podczas wizyty laryngolog sprawdzal uszy i gardlo.
napisał/a: radek07 2014-08-21 12:47
Czyli odczuwasz suchość w nosie...a odczuwasz pieczenie, stan zapalny lub kłucie? Czy twój nos się zatyka? Jeśli się zatyka to jak często i w jakich okolicznościach; czy jest zatkany bardziej podczas leżenia?
napisał/a: izabela.13 2014-08-21 13:00
Klucie w nosie ? Nie . Stan zapalny, w nosie jest czysto, sucho ale wydzielina gardlem splywa caly czas . W nosie czysto ale czuc jakby byl przytkany jak leze bardziej. Oddycham ustami bo tak czuje ze wdycham wieksza ilosc powietrza niz przez nos.
napisał/a: radek07 2014-08-21 14:50
Ani laryngolog ani internista nie zalecił wykonania tomografii komputerowej?
napisał/a: izabela.13 2014-08-21 15:03
Niestety nie , oszczednosc przede wszystkim . Tylko zdj rtg.
napisał/a: radek07 2014-08-21 16:09
Uważam, że powinna zostać wykonana tomografia komputerowa skoro problem trwa już od dłuższego czasu albo przynajmniej badanie endoskopem, ale lepiej tomografia.
Do tego można by zrobić wymaz z nosa i gardła; może i testy alergiczne.
Mogłabyś spróbować płukać nos butelkami 'sinus rinse' albo 'fixsin'; są to zestawy do płukania nosa, które zawierają saszetki z solą, nie musisz koniecznie płukać z solą, możesz płukać samą, czystą, przegotowaną wodą.

Po objawach które Cie nękają można stwierdzić parę schorzeń, ale niczego nie można być pewnym bez konkretnego wyniku; wykonaj tomografie.
napisał/a: izabela.13 2014-08-21 16:41
Sprubuje tego plukania, a wizyte kontrolna u laryngologa na poczatku wrzesnia wiec poprosze o skierowanie na tomografie. Bardzo dziekuje za poswiecenie uwagi mojemu problemowi ;)