Bardzo długo trwający SUCHY KASZEL

napisał/a: drastyczneskutki 2009-05-13 15:16
Witam!
Od 2 miesięcy mecze się z suchym kaszlem, miewam go tylko podczas wysiłku, chodzenia, schylanie się itp. gdy lezę/śpię nic się nie dzieje.
Czasem mam tez duszności. Bylem u lekarza rodzinnego, skierował mnie na rentgen a on nie wykazał żadnych zmian na płucach i przepisał mi "Guajazyl", który nie działa rewelacyjnie.
Czy powinienem się martwic tym kaszlem skoro na rentgenie wszystko wyszło ok? Mogę mięć coś groźnego czego by nie pokazało zdjęcie?
Czy powinienem się udać prywatnie do pneumologa?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
pozdr.
Wyjatek
napisał/a: Paulla 2009-05-16 23:27
wyjatek napisal(a):
Od 2 miesięcy mecze się z suchym kaszlem, miewam go tylko podczas wysiłku, chodzenia, schylanie się itp. gdy lezę/śpię nic się nie dzieje.
Czasem mam tez duszności.

To o czym piszesz może wskazywać na astmę. Napady tej choroby pojawiają się w wyniku kontaktu chorego z alergenem, w czasie wysiłku fizycznego czy podczas oddychania mroźnym powietrzem.
Jednak w Twoim przypadku astma to nic pewnego. By ją potwierdzić lub wykluczyć wskazana wizyta u pulmonologa, który moim zdaniem powinien wykonać spirometrię.
Suchy kaszel można mieć także m.in. w przypadku zapalenia zatok, jednak duszności zdecydowanie bardziej wskazują na astmę niż kłopoty z zatokami.
Czy duszności pojawiają się w określonych momentach, np. po lub w czasie wysiłku fizycznego?
napisał/a: Martyniaczka 2009-06-17 15:02
Mam to samo, tyle, że od pół roku. Lekarz rodzinny zalecił mi antybiotyk, który wybrałam do końca, lecz nie poskutkował. Przy następnej wizycie lekarz zalecił mi "wygrzewanie się" przez tydzień. Nie podziałało.Płuca wg lekarza "czyste" . Męczę się z tym dalej, zaczyna mnie dusić, odczuwam jakby zasychanie z łaskotaniem w gardle. Czy są to objawy astmy?
napisał/a: SebekW 2009-06-17 15:26
Alergia, zakażenia nie swoistymi bakteriami mycoplazma lub chlamydia pneumoniae wew. komórkowymi, zatoki, prawdopodobieństwo jest wysokie ponieważ zakażenia te cechuje przewlekły suchy kaszel, nic nie szkodzi zrobić badania i wykluczyć, zdrowie jest bezcenne a to tylko 50 zł ;) Co ciekawe można się dowiedzieć że byliśmy na to chorzy np. :D Bakterie te mogą wywołać astmę pozapalną wszystko się ze sobą wiąże.

pozdro
napisał/a: Marcinrs 2015-04-08 23:43
Witam. Mam 24 lata i od prawie 2 lat kaszel. Raz jest mokry a raz suchy. Pora roku niema znaczenia. Proszę o jakąś pomoc w tym problemie. Nie choruje, nie przyjmuje leków więc dlaczego męczy mnie ten kaszel? Pozdrawiam
napisał/a: Vattier 2015-04-12 00:48
Palisz papierosy? Często chorujesz? Czy występuje pieczenie w nadbrzuszu, nudności, zgaga, chrypka? Było robione zdjęcie kp?
napisał/a: Marcinrs 2015-04-12 01:02
Tak pale papierosy. W ogóle nie choruje ani nie mam objawów podanych przez państwo.
napisał/a: Vattier 2015-04-12 13:37
No to kaszel jest najprawdopodobniej następstwem palenia. Dym tytoniowy powoduje porażenie nabłonka migawkowego i upośledzenie oczyszczania dróg oddechowych. Kaszel jest normalnym w tej sytuacji odruchem obronnym.
napisał/a: gogler7 2015-05-16 16:30
moja dziewczyna kiedyś miała taki problem. Pojechaliśmy na wakacje do grecji i pobyt 2 tyg nad morzem ją wyleczył.