bardzo długi stan podgorączkowy

napisał/a: mapson 2014-10-27 13:04
Witam,
Mój problem zaczął się w drugiej połowie sierpnia kiedy to z bólem w klatce piersiowej przy oddychaniu wylądowałem u lekarza, potem pojawiła się gorączka 38,7. Antybiotyk Duomox nie pomógł, po dwóch dniach zmieniono antybiotyk na Summamed. Przez dwa tygodnie utrzymywał się stan podgorączkowy, który ustał.
Było dwa tygodnie spokoju, po czym od początku października do dzisiaj cały czas utrzymuje mi się temperatura 36,9-37,2. Niby to nie dużo, ale cały czas czuje się rozpalony, potliwy. Czuje bardzo gorące czoło. W nocy i rano ból gardła. Ciągle czuje spływająca wydzielinę z nosa do gardła. Kataru i zatkanego nosa nie mam. Kaszel suchy, raczej sporadyczny.
Dostałem ponownie antybiotyk Summamed, nie pomógł, potem Cipronex, nie pomógł, teraz 4 dzień biorę Zinnat jednak w dalszym ciągu mam 37,1
Co robić dalej?

Dzięki z góry za pomoc
napisał/a: mapson 2014-10-27 15:52
Nadmienię, iż dwa tygodnie temu w badaniach OB wyszło mi 2, natomiast CRP 0,3
napisał/a: Paulla 2014-11-10 16:17
Jak Tobie spływa wydzielina z nosa i gardła to bym sobie wymaz z noska i gardziołka zrobiła żeby zobaczyć, co tam za bakteryjki siedzą, a potem zależnie od wyniku zobaczymy. Lekarze kochają pchać na ślepo antybiotyki, tylko że pacjent to żywy człowiek, a nie los na loterii.
napisał/a: mapson 2014-11-12 18:26
Wyniki badań z 14.10.2014
OB 2
CRP 0,3
WBC 6,2

Wyniki z 07.11.2014
CRP 1,3
WBC 10,6 (ponad norma)
NEUT 7,5
NEUT% 71%

W gardle nie znaleziono bakterii (normalna flora fizjologiczna)


Do objawów nasilił się ból brzucha, skłonność do biegunki (rzadszy stolec 2-3 razy dziennie)
W trzecim badaniu kału na pasożyty została wykryta glista ludzka (dzisiaj dostałem wynik)
Ponadto wykryta krew utajona w kale!

Temperatura nadal utrzymuje się w granicach 36,8-37 jednak jest zdecydowanie lepiej niż było pod koniec października.
napisał/a: Paulla 2014-11-12 22:00
W takim wypadku radzę udać się do gastrologa nom i podjąć leczenie w celu pozbycia się z Twojego organizmu glisty ludzkiej. Trzymaj się!
napisał/a: mapson 2014-12-04 14:57
Mój stan dalej się nie zmienia:
1. leczenie Vermoxem przeciwko glistnicy zakończone pozytywnie
2. temperatura dalej w granicach 36,8-37
3. ból głowy (głównie okolice skroni), ból gardła, przytkany nos, ściekająca wydzielina z nosa po tylnej ścianie gardła
4. ból brzucha dalej się utrzymuje

Byłem u gastrologa stwierdził że to objawy po leczeniu antybiiotykami a szczególnie lekami NLPZ (ibuprofen, salicylamid, kwas acetylosalicylowy), przepisał lek duspatalin, Trilac i omeprazol i ścisła dieta przeciw wzdęciowa i nisko resztkowa

Byłem u dwóch laryngologów:
1. pierwsza (prywatnie) dość starsza lekarka mówi, że to ewidentnie przewlekłe zapalenie zatok i leczy mnie przeciw walergologicznie (buderhin, alergodil i bilaxten) skoro, CRP OB niskie i antybiotyki nie pomogły
2. druga (z NFZ) twierdzi że nie mogą być zatoki, jednak przepisała skierowanie na TK zatok. Ale mówi że stan podgorączkowy nie będzie od zatok. Gdyż nie ma ropy z nosa, a w gardle jest ponoć mało.
Chciała przepisać antybiotyk, ale się ni zgodziłem


Macie jakieś inne pomysły? Zastanawiam się czy nie spróbować położyć się na kilka dni do szpitala?
napisał/a: Paulla 2014-12-07 19:32
Co do problemów gastrologicznych to gastrolog może mieć rację, gdyż po antybiotykach niestety żołądek może dać w kość, zwłaszcza, jeśli nie były zażywane leki osłonowe. Jeżeli chodzi o zapalenie zatok, to ja jako zatokowiec miewałam wszystkie dolegliwości, które wymieniłeś w 3 punkcie i tu nie zgodzę się z laryngologiem, iż stan podgorączkowy nie pochodzi od zatok, wręcz przeciwnie, choć wcale nie musi ten objaw chorym zatokom towarzyszyć. Co do bolesności brzucha mnie się też to zdarzało - może to być efekt spływającej wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Mogą temu towarzyszyć nudności, czasem nawet wymioty. Z tym szpitalem jeszcze zaczekaj, zobaczymy, co wyjdzie w TK zatok.
napisał/a: mapson 2014-12-22 22:06
TK Zatok:
"drobne przyścienne polipowate zgrubienia śluzówki w dnie prawej zatoki szczękowej i przy ścianie przyśrodkowej lewej zatoki szczękowej. Pojedyncza komórka sitowia tylnego lewego wypełniona pogrubiałą śluzówką. Ponadto zatoki przynosowe i komórki sitowia prawidłowo powietrzne, bez zgrubień śluzówki.
Symetryczne, nieznaczne pogrubienie śluzówki małżowin nosowych dolnych.
Przegroda nosowa lekko skrzywiona w lewo z wyroślą kostną wchodzącą między małżowiny nosowe: dolną i środkową po stronie lewej. Małżowiny te są kompensacyjnie nieco mniejsze.
Drożność przewodów nosowych zachowana.
OMC i zachyłki klinowo-sitowe obustronnie drożne"

na 5 stycznia mam zleconą gastroskopię,
na 22 lutego termin przyjęcia do szpitala

Temperatura dalej w granicach 36,8-37, uczucie obrzęku nosa i ściekającej wydzieliny z nosa po tylnej ścianie gardła.

Nasilają się dolegliwości żołądkowe, kłujący ból, odbijanie, wzdęcia. W ostatnim czasie pojawiła się także widoczna krew w kale.
Zrobiłem jeszcze dzisiaj mocz na posiew... zobaczymy

Co jeszcze można zrobić, szczególnie jeśli chodzi o dolegliwości żołądkowo-jelitowe?
napisał/a: Paulla 2014-12-22 22:53
Skoro jest krew w kale to koniecznie gastroskopia, a może i kolonoskopia.