Bardzo długi ból w klatce piersiowej po treningu

napisał/a: Detch 2012-09-25 00:58
Witam,

Dzisiaj, podczas rozgrzewki na bieżni poczułem ból w klatce piersiowej. Jako iż za tym razem postanowiłem sobie trochę podnieść poprzeczkę, pomyślałem, że jest to zwykła 'kolka' od wyjątkowo nieumiejętnego sapania (bo od nowego tempa się solidnie zmęczyłem) i kontynuowałem trening (od 14:00 do 15:30). Nie miałem żadnych przygód, typu omdlenia czy inne duszności. Jasne, sapałem, jasne byłem zmęczony, ale z logicznego powodu - wysiłku. Pod koniec treningu znów byłem na bieżni, biegłem wolniej, ale przez dwa razy dłuższy czas. I, że tak powiem, żyję.

Problem polega na tym, że jest prawie pierwsza w nocy a ja nadal czuję ten ból. Znaczy, nie przez cały czas - tylko jak wezmę bardzo głęboki oddech lub się wyjątkowo wyprostuję. Można powiedzieć, że coś mnie uwiera. Jednak gdy tak sobie po prostu siedzę, czuję się normalnie.

Pytanie więc: co to może być? Z mojego szybkiego szukania w necie wyszło mi, że może to być serce - lokalizacja bólu się zgadza, powód też (wysiłek). Jednak mimo to mam pewne wątpliwości.
napisał/a: delinka79 2012-09-25 07:24
zawsze pierwsze co to mozna zrobic ekg u rodzinnego , osluchac klatke piersiowa , najczesciej z sercem jak sie cos dzieje to bole maja chrakter sciskajacy a nie kolkowy , moze byc tez od kregoslupa