Bardzo częsty ból gardła, chrypa

napisał/a: vanessa291 2010-07-03 21:04
Bardzo częsty ból gardła, chrypa, czasami taka, że nie potrafię wydusić z siebie ani słowa. Do tego od czasu do czasu gorączka w okolicach 38 stopni, bóle i zawroty głowy, często osłabienie. Byłam u lekarza, skierował mnie na badania. Jednak nic nie wykazały. Jednak bardzo mnie to niepokoi, ponieważ to nie są objawy zwykłego przeziębienia, tym bardziej, ze t się ciągnie od jakiegoś miesiąca. Co to może być? Czy ma to związek z dużą aktywnością fizyczną ? i czy to może być astma?

Dodam jeszcze, że byłam u dwóch lekarzy. Jeden stwierdził po badaniach, że mi nic nie ma , a drugi, że nie ma pojęcia co to jest i nic na to nie poradzi, a są to niby doświadczeni lekarze.

Wizyta u tego drugiego lekarza była wizytą prywatną.

BARDZO PROSZE O POMOC.
napisał/a: vanessa291 2010-07-04 14:57
Nie wiem czy ma to coś wspólnego, ale chciałam jeszcze dodać, że rok temu własnie o tej porze miałam ostre zapalenie krtani, przez co wylądowałam w szpitalu na 2 tygodnie.
napisał/a: Peter 2010-07-05 14:29
Jakie to były badania? Proszę podać wyniki.
napisał/a: vanessa291 2010-07-05 15:22
Badanie bakteriologiczne (posiew) - tutaj, żeby pomogło stwierdzić czy to nie czasem zapalenie krtani, czy oskrzeli

Oprócz tego zdjęcie rentgenowskie i tomografia komputerowa zatok oraz testy alergiczne

Według lekarzy, żadne z tych badań na nic nie wskazuje
napisał/a: Peter 2010-07-06 08:23
Każdy lekarz ocenia wyniki sam :)
Jeśli miałbym się wypowiedzieć w tej kwestii, to wyniki musiałbym widzieć ( w szczególności wyniki posiewu).
napisał/a: vanessa291 2010-07-06 11:52
Niestety nie mam wyników badań w domu. Zostały one zatrzymane u lekarza, który diagnozował te badania ;/ Od wczoraj także nasiliły się nocne duszności, o których zapomniałam wcześniej dodać
napisał/a: Peter 2010-07-06 13:51
Jeśli jest duszność, to trzeba do lekarza. Niestety, ja bez wyników badań nie powiem, w czym problem.
napisał/a: vanessa291 2010-07-06 14:59
Znalazłam jedynie opis tomografii komputerowej zatok:

Niemal cała lewa zatoka szczękowa łącznie z rozworem półksiężycowatym, lewa zatoka czołowa oraz większość komórek sitowia środkowego i przedniego wypełniona masami śluzowo-śluzukowymi. Nieregularne zgrubienie błony śluzowej lewej małżowiny nosowej dolnej i środkowej ze zwężeniem lewych przewodów nosowych. Pozostałe zatoki oboczne nosa bez widocznych zmian patologicznych. Brak cech destrukcji kostnej.
napisał/a: Peter 2010-07-07 13:30
vanessa29 napisal(a):Znalazłam jedynie opis tomografii komputerowej zatok:

Niemal cała lewa zatoka szczękowa łącznie z rozworem półksiężycowatym, lewa zatoka czołowa oraz większość komórek sitowia środkowego i przedniego wypełniona masami śluzowo-śluzukowymi. Nieregularne zgrubienie błony śluzowej lewej małżowiny nosowej dolnej i środkowej ze zwężeniem lewych przewodów nosowych.

Przepraszam bardzo, wg. lekarza to jest ok???
Proponuję poszukać lekarza, który ma pojęcie co jest zmianą patologiczną, a co nie i co wymaga leczenia.
napisał/a: vanessa291 2010-07-07 15:13
byłam u dwóch lekarzy i zaden nie był w stanie mi pomóc. A masz jakieś podejrzenia co to może być, bo ten opis nic mi nie mówi.
napisał/a: Peter 2010-07-08 08:16
To dziwne, że dwóch lekarzy nic nie pomogło. Potrzebne leki rozrzedzające typu mucofluid, zmniejszające stan zapalny - może być przeciwhistaminowy typu Claritine oraz uruchamiające mechanizmy obronne i regenerujące - najlepszy to Echinacea compositum forte SN w iniekcji po 1 amp. co 3 dni przez miesiąc. Do tego zabiegi naświetlania lampą solux lub laser. Na pewno będzie poprawa.
Obraz jest typowy dla przewlekłego zapalenia zatok. Początkiem tego procesu zapewne była konkretna infekcja.
napisał/a: vanessa291 2010-07-08 17:05
a leki o których piszesz to antybiotyki? można je dostać bez recepty?