bardzo często piekące oczy

napisał/a: deepcry 2009-01-31 19:24
Problemy z oczami.
Objawy od 4 miesięcy:
- częste pieczenie, kłucie, bóle oczu (co bardzo utrudnia w koncentracji)
- postępujące pogarszanie się widzenia (astygmatyzm, krótkowzroczność, aktualne -3 lewe i -3.5 prawe oko)
- częste pojawianie się dużej ilości żyłek na białkach oczu
- czasami pękanie żyłek i przekrwienie oczu
- częste szybkie męczenie się wzroku
- czasami wydłużone łapanie ostrości widzenia
- po 1h przed monitorem, pojawia się silne pieczenie oczu

Badania na oko:
- badanie ciśnienia gałki ocznej - w normie
- badanie dna oka - w normie

Wykonywana praca.
8h dziennie przed monitorem LCD

Autodiagnoza.
- uczulenie na roztocza (++) – stosowano polcrom przez 5 dni, poprawa minimalna lub żadna (możliwe, że źle dobrany lek, lub zbyt krótki okres stosowania)

Wizyty u dr okulisty, zdiagnozowano
1 wizyta: zdiagnozowano infekcje bakteryjną oczu, przepisano floxal do używania przez 2 tygodnie. Poprawa minimalna podczas leczenia. Na dłuższą metę brak poprawy.
2 wizyta: zdiagnozowano chlamydię, na podstawie przekrwionych oczu i powiększonych szyjnych węzłów chłonnych. Test na chlamydię, w hodowli wydzieliny z worka spojówkowego ujemny (czułość badania labolatoryunego
napisał/a: deepcry 2009-03-11 16:13
Wiecie co? Ściągnąłem okulary i pieczenie bardzo się zmniejszyło.
Mam wadę -3, więc widzę tak sobie, ale wolę to niż piekące oczy.

Zrobienie nowych okularów nie pomogło. Dalej się zastanawiam co może być z moimi oczami. Może to sprawka krążenia przez nerwice? Czy krążenie ma wpływ na męnczliwość oczu?
napisał/a: bellciak 2009-03-18 18:36
Moge sie mylic, ale to moze byc przewlekle ( w tym przypadku, jak Pan mowi jest uczulenie na kurz, a kurzu do konca nie da sie zlikwiodowac) alergiczne zapalenie spojowek, zespol suchego oka tez moze byc, praca przed komputerem . Pozwolilam sobie odpowiedziec, bo widze w tym i swoj przypadek :)

Ale tylko moze mi sie tak wydawac. Tez sie lecze na zapalenie spojowek, okulista stwierdzil ze alergiczne (mam tez katar przez caly rok i sadzac po kolorze to alergia, narazie jestem w trakcie testow i nic nie wyszlo, wydzielina z oka jest sniezno-biala wiec lekarz nie chcial pobrac wydzieliny, bo ten kolor to chyba pewniak). Nie wiem jakie moze byc leczenie w tym przypadku, chodze raz na 2 miesiace do okulisty i dostaje co roz to inne krople ,jest lepiej. Ja tak jak Pan tez mam swoja teorie, wydaje mi sie ze jestem uczulona na srodki chemiczne i po odstawieniu doslownie wszystkiego jest mi nieco lepiej.
Dziwna sprawa ale najbardziej to chyba pasuje te przewlekla infekcja pod wplywem alergenu.

Albo zwyczajnie niedobor witaminy z grupy B.
Oznaki niedoboru: anemia, nierównomierny oddech, depresja, wypadanie włosów, bezsenność, nerwica. plus problemy z blonami sluzowymi, spojowkami
napisał/a: manja 2015-01-29 16:26
Polecam krople starazolin hydrobalance. Noszę soczewki i często mi oczy dokuczają, zwłaszcza po całym dniu prz komputrze, a te krople świetnie łagodzą różne nieprzyjemne objawy zmęczenia czy podrażnienia.
napisał/a: Amadeusz10 2015-02-02 19:01
deepcry. Ja tu widzę jedną prawidłowość.
napisal(a):Wykonywana praca.
8h dziennie przed monitorem LCD

To w zasadzie każdemu szkodzi, tylko jednemu mniej, a drugiemu więcej. I nie każdy się skarży.
Druga sprawa.
napisal(a):Autodiagnoza.
- uczulenie na roztocza (++) – stosowano polcrom przez 5 dni, poprawa minimalna lub żadna (możliwe, że źle dobrany lek, lub zbyt krótki okres stosowania)

To bardzo ważna informacja. Co z tego, że bierzesz leki. Krople do oczu. Roztocza żyją wszędzie. Na twojej skórze, w twojej pościeli, ubraniach. Nie wyniszczysz tego. Z resztą zaraz się pojawią znów.
Jest takie ciekawe roztocze zwane nużeńcem - http://www.okolaser.com.pl/91/nuzeniec_demodex.html .
Lubi przebywać wokół oczu. Często przesiaduje w zagłębieniach gruczołów łojowych, wokół brwi i rzęs. Podgryza cebulki włosowe i je czasem obraca. Potem włosy, rzęsy rosną w innym kierunku. Sterczą. Najgorsze jest to że siedzą (nużeńce) w zagłębieniach rzęs. Lubią łój. Jak jedzą, to również wydalają z siebie różne substancje. Cały czas mają one kontakt z oczami. U osób uczulonych ich odchody stają się jakby kwasem na oczy. Nużeniec to problem, jednakże lekarze często nie chcą tego leczyć.
Są jednak metody odczulające na roztocza.
Można też sobie zimą bieliznę i pościel wynosić na mróz. Latem na słońce. Można też prasować gorącym żelazkiem.
napisał/a: krzysmo77 2015-02-09 19:20
musisz poszukać jakiś dobrych kropli dla siebie, każde oko jest inne i co innego będzie na niego działało, mimo podobnego składu :)
napisał/a: Lusiada 2015-02-12 21:36
A dlaczego nie pójdziesz do lekarza? Wiem że na nfz to można się naczekać, ale może prywatnie? Z oczami żartów nie ma...
napisał/a: Lusiada 2015-02-12 21:39
aaaaaaaaa...... stary temat :P
napisał/a: tosia34 2018-02-07 21:54
Na oczy bardzo dobre są krople HialeyeFree Sama je bardzo często stosuję, ze względu na moją pracę ciągle przed ekranem i muszę stwierdzić że bardzo pomagają. Wcześniej ciężko mi było wysiedzieć 8h w pracy przed komputerem a teraz jest super
napisał/a: shirleyka 2018-03-07 21:29
krople się przydaja, widze ze coraz wiecej osób ma problem z oczami, mój szwgier informatyk, siedzi non stop prze dkomputerem i w pracy i w domu, to oczy ma zawsze zaczerwienione jakby balował przez tydzień, mówiłam mu o tych kroplach ale nie wiem czy w koncu je kupił a na pewno by mu pomogłu
annu_ma
napisał/a: annu_ma 2018-05-28 14:48
Krople do oczu to podstawa, zwłaszcza jeśli pracuje się przed kompem. W tej porze roku, jak i wkażdej innej trzeba o swoje oczy dbać, dlatego polecam poczytać ten oto tekst:
Zadbaj o oczy latem http://pryzmat-okulistyka.pl/zadbaj-o-oczy-latem/