Bardzo czeste choroby po usunieciu migdałków.

napisał/a: manix87 2009-11-07 14:21
Prosze o pomoc !

Mam 22 lata w lutym tego roku usunieto mi migdałki przy podniebnienowe po zabiegu wszysko bylo dobrze nie chorowalem ani razu przed usunieciem ciagle anginna itp. po usunieciu znaczna poprawa w czerwcu wyjechalem do pracy do angli i bylo wszysko wporzadku do konca wrzesnia pod koniec wrzesnia zachorowalem bolalo mnie gardlo goraczka osłabienie po 2 dniach doloaczyl obfity ropny katar z nosa i dziwny bol podniebnienia w okolicy miejsca po migdałkach i uczucie suchosci w jamie nosowej stwierdzilem ze to przeziebienie lub grypa i ze od czasu do czasu moze sie zdazyc a nowe obiawy to pewno efekt operacji i braku migdałków. po ok 2 tygodniach od wyzdrowienia ponownie zachorowalem obiawy identyczne lecz ze wiekszym nasileniem :( dzis piszac tego posta ponownie jestem chory to juz 4 albo 5 raz w przeciagu 2 miesiacy zaczynam sie martwic prosze o pomoc dodam ze podczas chorob nie łykam antybiotykow podstawowe leki gripex leki napotne i lezenie plackiem
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-11-07 20:51
Niestety ale tak się zdarza, że po usunięciu migdałków choroby gardła częsciej łapią niż wcześniej. Musisz wzmocnić odporoność szczególnie na sluzówkach jakmy ustnej, dlatego polecam zacząć od nawilżania gardła siemię lnianym i zastosowaniu propolisu w aerozolu.
napisał/a: manix87 2009-11-08 13:44
dziekuje za odpowiedz wlasnie brat wiezie mi siemie lnianet nie mielone i ten areozol moze troche mi sie polepszy a czy oprucz tego moge zastosowac cos co mnie ochroni ?? dodam ze łykam tran i pije aktimelki oraz plusze z multiwitamina
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-11-08 15:34
Wiesz nie chcę Ci podawać zaraz czegoś z grubej rury. Bierz przez miesiąc ten propolis + tran i witaminki i zobaczymy co i jak.
napisał/a: manix87 2009-11-09 23:44
ok bardzo dziekuje za pomoc wlasnie zaczolem brac propolisol spray i tran i witaminy dodatkow mam mielone siemie lniane ale nie bardzo wiem co z tym zrobic zaparzyc w cieplej wodzie i pic ile razy dzienie i jak dlugo ?? za miesiac sie odezwe jak sie czuje
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-11-10 08:42
Siemię zalewaj wrzątkiem i pij jak ostygnie, ono ma na celu nawilżenie gardła. Stosować możesz tak długo jak chcesz, oczywiście jak będzie lepiej to stosuj np. tylko wieczorem.