bardzo chory ząb

napisał/a: zwiewna89 2013-11-17 16:49
Mam bardzo duży problem z chodzeniem do dentysty. Kiedy miałam 15 lat zgłosiłam się do dentysty z bardzo chorym zębem, dziąsło było spuchnięte i wszędzie wokół była ropa. Dentysta stwierdził, że od razu robimy kanałowe i wsadził mi w to obolałe dziąsło igłę. Znieczulenie nie zadziałało. Mimo wszystko on i tak robił swoje a ja wyłam z bólu i sikałam pod siebie, dosłownie, przez 40 min. Nie pamiętam jak doszłam do domu. Przez 3 dni nie wychodziłam z pokoju i dostałam leki uspokajające. Po kilku dniach ząb zaczął mi się rozpadać, zaczęłam wypluwać jego krwiste fragmenty. Na pogotowiu wyrwali mi to co zostało (swoją drogą znieczulenie znowu nie zadziałało, ale i tak to był mniejszy ból, niż wtedy).
Od tamtego czasu nie byłam u dentysty. Kiedy tylko zbliżam się do gabinetu na jakąkolwiek umówioną wizytę zdarza mi się nawet zemdleć pod gabinetem.
piszę dlatego, że dwa lata temu wypadła mi plomba z zęba(siódemki). Przez rok wszystko było w porządku, ale potem ząb zaczął mnie bardzo boleć. któregoś razu zagryzłam za mocno kanapkę na tym zębie, ból był taki, że musiałam wziąć kilka ketonali i pół opakowania apapu ekstra, żeby móc chociaż wstać z łóżka i przestać wyć. Zgłosiłam się do dentystki, ona powiedziała, że ząb jest do wyrwania, ale najprawdopodobniej się złamie, więc muszę się nastawić na wielki ból. Zemdlałam, narobiłam sobie wstydu i więcej tam nie poszłam. Teraz nawet nie jem lewą stroną, nie dotykam zęba nawet szczoteczką, tylko płuczę płynem, bo samo dotknięcie wywołuje wielki ból. Ostatnio zauważyłam, że wokół zębów gromadzi mi się krew. Wcześniej też, ale było jej mało i była jasna. Teraz jest jej coraz więcej, jest gęsta (oczywiście najwięcej jej jest wokół tego chorego zęba). Coraz dłużej muszę ją odkrztuszać.
W związku z tym szukam dobrego stomatologa, szczerze najlepiej dziecięcego, w Olsztynie i okolicach. chcę wyleczyć te zęby, bardzo się boję o swoje zdrowie, ostatnio zaczeło mnie też serce bardzo boleć, nie wiem czy to ma jakiś związek, nie znam się.