Bardzo bolesne skurcze całego ciała

napisał/a: tymek57 2013-04-25 19:08
Witam,

mój ojciec ma od jakiegoś czasu bardzo bolesne ataki. Są to skurcze mięśni całego ciała, przeważnie łydki, uda, rąk, oraz wnętrzności, nieraz wszystkiego jednocześnie.
Czasami atak zaczyna się od "ostrzeżeń" w postaci mocnego ziębnięcia palców stóp, mówi, że czuje wtedy jakby miał palce zanurzone w azocie, oraz silnych i krótkich ukłuć w mięśniach (podobnych do głębokiego ukłucia igłą). Po kilkunastu sekundach zaczyna się prawdziwy atak.
Z jego relacji dowiedziałem się, że wyróżnił kilka rodzajów tych ataków. Wszystkie wyglądają podobnie ale atakują inne partie ciała, czasem wszystkie jednocześnie. Opisze atak na przykładzie nóg – są to potężne skurczopodobne bóle przypominające uczucie "łamania kości", sztywnieje cała noga tak, ze nie ma najmniejszej możliwości aby nią poruszyć lub zgiąć. Gdy się dotknie zesztywniałe mięśnie czuć jak wszystko wewnątrz wrzy i pulsuje. Czasami skurcz jest tak mocny, że ma uczucie jakby przemieszczał mu się mięsień, z zewnątrz również widać jego lekkie przesunięcie. Dochodzi do tego niejednokrotnie wykręcanie palców oraz całej stopy. Ataki te z zewnątrz wygląda strasznie, ojciec aż krzyczy z bólu, nie jest w stanie utrzymać równowagi, wspiera się na mnie lub na parapecie. Trwają one od kilku do kilkunastu minut. Dodam, że jest cukrzykiem. Znalazłem kiedyś w internecie opis powikłań cukrzycowych, które miały bardzo podobne objawy ale nie jestem w stanie ich teraz odszukać ponownie.

Czy ktoś z Was miewał podobne ataki, bądź zna kogoś kto je ma? Bardzo proszę o jakakolwiek pomoc.

Pozdrawiam
napisał/a: joanna_40@hotmail.it 2013-09-26 23:35
witaj, mam 46 lat i tez mialam takie objawy i wiem ze bol jest okropny.Niestety nie pomogl mi zaden lekarz . W ubieglym roku wybralam sie do dermatologa z powodu wypadania wlosow i lamiacych sie paznokci .Przepisal mi Same 250 mg.Po miesiacu zauwazylam ze nie skurcze przeszly.Od roku nie bylam na zwolnieniu lekarskim !!! Sprobuj moze pomoze Twojemu ojcu.
napisał/a: asi 2013-10-09 21:33
joanna_40@hotmail.it napisal(a):Przepisal mi Same 250 mg.

a co to za specyfik? czy mogłabyś podać jakiegoś linka?