Bardzo bolesna owulacja?

napisał/a: Arwen1988 2014-08-11 20:20
Dziewczyny, czy któraś z Was cierpi na bardzo bolesne owulacje? Moje dni płodne teoretycznie zaczęły się w sobotę sądząc po śluzie. Współżyliśmy, bo staramy się o dziecko. W niedzielę wieczorem zaczął pobolewać mnie brzuch. W nocy ból się nasilił, a dziś rano był nie do zniesienia. Zaczęłam łykać środki przeciwbólowe, ale ból większy czy mniejszy utrzymuje się aż do teraz. Mam 11dc więc teoratycznie mogłaby to być owulacja, tym bardziej, że śluzu płodnego już nie widzę. Do tej pory czasami odczuwałam owu w prawym jajniku, był to lekki ból, a w sumie dyskomfot przy gwałtownijszych ruchach. Dziś jest fatalnie, jak siadam czy wstaję to chce mi się dosłownie płakać, a w nocy myślałam, z wyląduję na ip. W południe ból zelżał (pewnie po tabletkach) więc współżyliśmy, żeby wykorzystać ewentualną owu. Nadal mnie boli. Jeśli ból do jutra nie zniknie to wybieram się do ginekologa. Jak myślicie? Czy faktycznie owu może być aż tak bolesna? Co innego mogłoby to być? Jakaś torbiel na jajniku? (ale czy aby nie za wcześnie na tak bolesne objawy?). Martwię się tym bardziej, ze staramy się o dziecko. Prosze o wasze opinie o doświadczenia.
napisał/a: Ell 2014-08-22 10:40
i jak tam?

Ja niestety tak mialam kilka dni temu. Mialam 10dc i po sluzie domyslilam sie, ze to owulacja. Bol glownie przy chodzeniu.
Ale dzisiejszej nocy bylo kiepskio, czulam mocne klucie glownie z prawej strony przy kazdym ruchu.
Obecnie boli mniej, ale i tak odczuwam dyskomfort w podbrzuszu, glownie na prawym jajniku.

Ja sie obawiam, ze to torbiel. Ostatnio mialam skapy okres poprzedzony brazowym plamieniem, wiec obawiam sie, ze to hormony.
Do gina juz jestem umowiona wraz z usg.
napisał/a: Katlynn 2014-08-22 12:28
Ja tak mam praktycznie co drugi miesiac.Prochy nie pomagaja.Musze zacisnac zeby i jakos to zniesc.Naprawde daruj sobie wspolzycie w trakcie owulacji.To tylko pogorszy sprawe.Albo czekaj na odpowiedni dzien kiedy owulacja nie jest tak odczuwalna i wtedy sprobujcie.Nie ma sensu na sile uprawiac seksu kiedy sprawia ci to tyle bolu.
napisał/a: Ell 2014-08-22 15:40
a ile u Was trwaja takie bole?
napisał/a: Katlynn 2014-08-22 15:56
Ell napisal(a):a ile u Was trwaja takie bole?


Zwykle tydzien jesli liczyc bole przed sama owulacja.W nocy mam spokoj ale w ciagu dnia potrafi byc nie do zniesienia.Czasem ustepuje na pare godzin i czuje wtedy tylko lekki dyskomfort ale i tak z kijem nie podchodz.Czasem owulacja jest gorsza niz sam okres ;/
napisał/a: Arwen1988 2014-08-26 10:00
Czyli nie jestem sama z tym problemem. U mnie ból trwał całą noc i dzień, był nie do zniesienia. W tym cyklu wykonałam badanie progesteronu mojąc się, że może pęcherzyk nie umiał peknąć i stąd te bóle, ale nie - wynik 17 więc owu ewidentnie była.