bardzo bolesna miesiaczka i dziwny sluz

napisał/a: Roksana94 2013-06-20 00:38
Witam serdecznie ! Od stycznia mam okropnie silne bole miesiaczkowe, raz o malo nie stracilam przytomnosci.. Wspomne rowniez , ze 2 lata temu nie mialam miesiaczki w ogole przez pol roku. Przez jakies 7 lat wycieka mi sluz z pochwy, czasami bialy czasami przezroczysty, ale to nie jest taki normalny sluz, jak maja kobiety przed miesiaczka i podczas dni plodnych, ja mam ten sluz odkat nie mialam w ogole jeszcze miesiaczki , mam go codziennie bez zadnych przerw. Wracajac do tematu silnego bolu , 27 czerwca mam wizyte u ginekologa, ale dzis takze zauwazylam ze z pochwy wylecialy dziwne "flaki" nie byly to zwykle skrzepy, zaczynam sie juz trochr niepokoic, wie moze ktos cokolwiek na temat takich objawow ? ( Nie wspolzylam jeszcze nigdy, nie biore zadnych tabletek hormonalnych czy cos w tym stylu) Bd wdzieczna za kazda odpowiedz i dziekuje. Pozdrwiam
napisał/a: miedzynamikobietami 2013-06-22 01:05
Roksana, konicznie udaj się się lekarza, takie objawy mogą świadczyć o wielu chorobach albo i o niczym :) Mi to wygląda bardzo prawdopodobnie na mięśniaki, ale to lekarz musi Cię zbadać i odpowiednio pokierować! Powodzenia i daj znać jak to wszystko się ułoży :)
napisał/a: Roksana94 2013-06-22 01:26
Dziekuje slicznie za odpowiedz :) Pojde na badania na pewno, mam nadzieje ze to nic takiego. Pozdrawiam :)
napisał/a: miedzynamikobietami 2013-06-24 00:20
Ja też mam nadzieję, że wszystkie będzie dobrze! Daj znać jak już będziesz po. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę! :)
napisał/a: Roksana94 2013-07-19 10:25
Witam. Bylam u swojego ginekologa juz 2 razy, nic nie stwierdzil.. Duzo z reszta nie zrobil, zbadal tylko pochwe, a raczej odbyt i wypisal mi tabletki mefacit oraz antykoncepcje.. Dzis wlasnie jestem w trakcie miesiaczki, bole jak byly tak sa, z miesiaca na miesiac coraz silniejsze, biore ten mefacit ale niestety nic, jajniki mi rozrywa , jestem nie do zycia.. Nawet z domu wyjsc nie moge. Mam juz poprostu dosyc tych jajnikow, nie wiem co mam robic. Wydaje mi sie ze cos musi byc z nimi nie tak, skoro nagle od stycznia mam takie bole, jak nigdy nie mialam. Nie powinien mi przypadkiem zrobic usg jajnikow ? Bo lekarz jakos specjalnie nie bierze tego pod uwage, ze mam takie bole od pewnego czasu, jakby to byla normalna rzecz.. Moze jest, ale nigdy tak nie mialam, dlatego jest dla mnie troche niepokojace. Proszee o jakiekolwiek odpowiedzi, jestem wdzieczna za kazda. Pozdrawiam
napisał/a: miedzynamikobietami 2013-07-19 21:16
Kochana moim zdaniem lekarz powinien zrobić usg, chociażby kontrolnie.. Jeżeli nie masz w pełni zaufania do swojego lekarza to może po prostu skonsultuj jego opinię również z innym :)
napisał/a: Lucky Strike 2013-07-24 20:54
Cześć. Podepnę się pod ten temat. Mam dwa pytania. Również występuje u mnie biały śluz lub przezroczysty pomiędzy miesiączkami. Dodam, że miesiączkuję od jakiś 2 lat [mam 16 lat] i jestem oczywiście dziewicą. Czy to normalne, czy może to świadczy o jakiejś chorobie i powinnam się udać do lekarza? Druga sprawa to poruszana wyżej kwestia mięśniaków. Czy mięśniaki się dziedziczy [brakuje mi słowa, chodzi mi o to czy jeśli moja mama miała podobny problem, to czy jest jakaś większa szansa, że ja również będę miała coś takiego?]? Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: miedzynamikobietami 2013-07-24 22:07
Lucky Strike sądzę, że powinnaś wybrać się do ginekologa, zawsze warto się zbadać i nie przejmować się niepotrzebnie :) Co do dziedziczenia mięśniaków zachęcam Cię do zapytania na stronie mięśniaki macicy.pl prof. Paszkowskiego, to specjalista w tej dziedzinie :)
napisał/a: Gracee 2013-07-25 08:22
Lucky napisal(a):Cześć. Podepnę się pod ten temat. Mam dwa pytania. Również występuje u mnie biały śluz lub przezroczysty pomiędzy miesiączkami. Dodam, że miesiączkuję od jakiś 2 lat [mam 16 lat] i jestem oczywiście dziewicą. Czy to normalne, czy może to świadczy o jakiejś chorobie i powinnam się udać do lekarza? Druga sprawa to poruszana wyżej kwestia mięśniaków. Czy mięśniaki się dziedziczy [brakuje mi słowa, chodzi mi o to czy jeśli moja mama miała podobny problem, to czy jest jakaś większa szansa, że ja również będę miała coś takiego?]? Z góry dziękuję za odpowiedź.

U każdej miesiączkującej kobiety występuje śluz między miesiączkami. W miarę upływu dni cyklu zmienia on swoją barwę, konsystencję i jeśli nie masz dodatkowych dolegliwości np. nieprzyjemny zapach to wszystko jest ok i nie ma musu by iść do ginekologa. Co do mięśniaków to jeśli Twoja mama je miała to istnieje ryzyko, że wystąpią u Ciebie jednak to nie jest reguła. Nie ma co się na zapas denerwować.
napisał/a: Lucky Strike 2013-07-25 09:39
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Gracee mnie uspokoiła. :D
napisał/a: Roksana94 2013-09-24 08:34
Witam. Troszke czasu minelo.. Ale w koncu zrobiono mi usg jajnikow. Okazalo sie ze mam jakas " pilke" na prawym jajniku. Ginekolog mowil, ze przez 2 miesiace bedziemy probowac to leczyc, jakies tabletki mi wypisal. Jezeli to cos nie zniknie bedzie operacja :/ Zmartwilam sie troche, chociaz bylam nastawiona na to, ze jest cos nie tak z tymi jajnikami...