Balonikowanie żołądka

napisał/a: padnt 2010-02-25 19:49
Witam , mam bardzo poważny problem z wagą (BMI=41) . Próbowałem diet , zelixy itp . Niedawno natknąłem się na balonikowanie żołądka - wprowadza się do żołądka ,,balonik'' który napełnia się solą fizjologiczną , zajmuje miejsce w żołądku przez co się mniej je . Wie ktoś jakie kroki należy poczynić aby załapać się na coś takiego przez NFZ ( koszt takiego zabiegu prywatnie to około 7000 zł , więc chce najpierw spróbować przez NFZ) . Może zna ktoś jakieś poradnie/ przychodnie gdzie można wykonać taki zabieg przez NFZ . Proszę o pomoc .
napisał/a: renatacv28 2010-03-02 06:56
WITAJ ...JESTEM PIERWSZY RAZ NA FORUM A WLAŚCIWIE TO BALONIK ZMOTWYOWAŁ MNIE ,ZEBY TUTAJ WEJŚĆ .SPRAWA NIE DOTYCZY MNIE A MOJEO MĘZA .ZDECYDOAŁ SIE NA BALONIK. BYŁ NA WIZYCIE W SZPITALU A PONIEWAŻ JEO WAGA BYŁA NSKA .ZEBY BALONIK BYŁ REFUNDOWANY PAN DOKTOR ZAPROSIŁ O DO PRYWATNEGO GABIETU NA UMÓWIONY TWRMIN.
ICO ???OD RAZU ZAKŁADALI BALONIK .BEZ WSTĘPNYCH BADAŃ BYŁ TYLKO WYWIAD . BALI MĘŻOWI NARKOZĘ I PO WYBUDZENIU POWIEDZIAŁ O DYSKOMFORDZIE JAKI BEDZIE SIĘ CZUĆ PRZEZ KILKA DNI DOPÓKI BALONIK SIE NIE ''ULEZY".TAŁ JAKIEŚ TAM TABLETKI ,NUMER TEL .SKASOWAŁ ZDAJE SIE OK 5 TYŚ I NA TYM KONIEC .WYZNACZYŁ TERNIN WYJĘCIA .DYSKOMFORT BYŁ .WYMIOTY .ZŁE SAMOPOCZUCIE TEMP. JA ZACZEŁAM MIEĆ WYRZUTY SUMIENIA ZE NAMOWIŁAM MEZA NA BALONK .ZADZWONIŁ PO JAKIMS CZASIE DO PROFESORA I TEN ZWIEKRZYL ILOSC NOSPY.... A JAK !!!! NIE BYŁ NAWET ,MOWY O USG ZEBY ZOBACZYĆ CZY BALONK JEST I CZY NIE PĘKŁ .NIE POWIEDZIAŁ TEŻ O DIECIE ....NO A SKORO LEKARZ NIE MÓWIŁ O DIECIE -TO PO CO JĄ STOSOWAĆ ????? W PIERWSZYM OKRESIE TZN 1 MIES NIE JADŁ .ALE POTEM NADZWYCZAJNIE PRZEJADŁ TEN BALONIK -JAK ALKOHOLIK PRZEPIJE ESPERAL .KASA POSZŁA W BŁOTO NIE SCHUDŁ NIC!!!!!!!!! SZCZEŚCIE ZE ZYJE..... KONOWAŁY
napisał/a: padnt 2010-03-03 14:33
Wydaje mi się , że mówimy o różnych zabiegach . Mi chodzi o balonikowanie żołądka - lekarz znieczula gardło (brak narkozy) , wprowadza coś w rodzaju balonika do żołądka , napełnia go roztworem soli fizjologicznej i jakiegoś barwnika (w razie pęknięcia balonika pacjent ma mocz dziwnego koloru ) . Po kuracji lekarz opróżnia balonik w żołądku i wyjmuje . Lekarz mi mówił , że przy takim baloniku można najwyżej spożyć naraz 250 ml pokarmu .Ty chyba mówisz o jakieś obręczy na żołądku , albo czymś podobnym ; poza tym zabieg o jaki mi chodzi jest w pełni bezpieczny i prywatnie kosztuje 7-8 tysięcy złotych . Jak możesz to nie pisz cały czas z capslockiem (wygląda jakbyś krzyczała). Napisałaś , że Twój mąż nie kwalifikował się do zabiegu przez NFZ . Jaka musi być waga/BMI aby taki zabieg mógł być wykonany przez NFZ ??
napisał/a: viki71 2010-03-03 20:43
Moja znajoma miała balonikowanie ale nie przyznała się do BMI.Myślę,że przy 40 spokojnie już można korzystać z FNZ.Najprościej zapytać lekarza pierwszego kntaktu,gdzie takie zabiegi wykonują,przecież musi wiedzieć.Jak nie to w google napewno coś znajdziesz.Dieta jest bardzo ważna przy baloniku.Niby można zjeść bardzo mało i tylko płynne na początek ale przecież można jeść mało i często lody,czy coś kalorycznego.Balonik ma nauczyć pacjenta odżywiać się 5-6 razy dziennie w niewielkich ilościach i przy zbilansowanej diecie.Znam takich co na początku schudli,bo czuli dyskomfort a póżniej ani grama albo wręcz waga wracała.Cudów nie ma .Balonik pomaga w odchudzaniu ale nie odchudza.
napisał/a: renatacv28 2010-03-03 22:35
Balonik mąż mał zakładany 2.5 roku temu . Miliśmy pecha i trafiliśmy na mało kompetentnego lekarza .Życze powodzena !!!Odchudzane to syzyfowa praca !
napisał/a: gertrudka 2010-03-11 10:51
Nawet nie wiedzialam ze cos takiego jest. Balonik. Dobre sobie.Jak to przejadl balonik. Nie sadzisz ze przydaloby mu sie troche samodyscyplinyn ?

Renata a co z resztkami tego balonika co sie z nimi stalo w brzuchu twojego meza ? Bo przeciez to niebezpieczne.