Bakteria e-coli

napisał/a: pawel093 2016-01-01 17:15
Witam mam bardzo poważny problem z moim 3 letnim synkiem. Otóż moje dziecko przez pierwszy rok życia praktycznie na nic nie chorowało zero antybiotyków. Było zaszczepione od Pnemokoków Meningokoków Rotawirusy i szczepionka 6 w 1. Po upływie około 1,5 roku zaczęły się problemy z jego stanem zdrowia a dokładanie 3 do 4 razy w roku leżał w szpitalu z objawami silnych duszności - ostrego zapalenia oskrzeli ( nigdy zapalenia płuc) raz przy zapaleniu oskrzeli miał rota wirus. Oczywiście pobyt w szpitalu kończył się leczeniem nebud. mucosolvan, ventolin i jeszcze jakiś steryd. Po około 4-5 dniach pobytu w szpitalu wychodził do domu. Od około 8 miesięcy dziecko jest pod stałą opieką alergologa, i dermatologa (ale dermatolog to inna bajka) również przez rok był badany u hematologa bo urodził się z powiększonymi węzłami i do dziś takie ma lecz hematolog nic nie stwierdził. Alergolog zlecił testy skórne na alergię z których wyszło iż ma uczulenie na roztocza bardzo małe około 3 milimetry. W związku z czym od około pół roku zlecił mu podawanie wziewek 2x dziennie po jednym psiknięciu z Flexotide. Dodam że w między czasie w domu był wielokrotnie inhalowany z nebudu gdyż w dalszym ciągu miewał duszności lecz po podaniu tego przechodziły - raz został użyty w domu ventlin. A więc wracając do sprawy w okresie 2 lata - 2,5 lat dostawał w tabletkach ketotifen który został zastąpiony Debridat i Helicid gdyż alergolog stwierdziła iż ma refluks który był badany 3 dniowym pobytem w szpitalu z rurką w nosie u dziecka ( lecz na wypisie ze szpitala nie ma wpisane który stopień refluksu ) tylko stwierdzono refluks. No i teraz wszystko się zaczyna od około 6 miesięcy ma w nocy silne kaszle duszności narazie nie występują ma dietę bez mleczną i powyższe leki przyjmował do końca listopada. Lecz nadal w nocy dostaje silny kaszel który trwa przez godzinę i przechodzi sam. W związku z czym zacząłem podawać przed snem 7 ml gastrotus bayby lecz sam nie wiem czy pomaga czasami przez kilka dni nie ma kaszlu a czasami ma ten kaszel. Reasumując dziecko cały czas ma silne kaszle od grudnia zazywa tylko i wylącznie flexotide i ten gastrotus. 23 grudnia dostałem wynik z wymazu gardła i wyszło Escherichia coli - wzrost obfity , streptococcus z grupy viridans wzrost bardzo obfity candida albicans wzrost obfity - czy są to poważne wyniki czy jest to przyczyna tych kaszli i duszności dziecka? Przepraszam za taka ilość danych ale sami widzicie że było tego w naszym dziecięcym życiu. Ps. mamy dziecko 4 miesięczne które od urodzenia ma katar czy tez zrobić mu wymas z gardła czy starszy syn jest dla niego zagrożeniem? ( dziecko te same szczepienia przechodzi)
Jak długo trwa takie leczenie?
napisał/a: dj.ka.vena 2016-01-03 11:09
Pisze tutaj, bo jestem po 2.5 letniej antrybiotykoterapii na tany zapalen zebow i kosci szcze i zuchwy. Aktualnie po zazyciu antybiotyku, leku na grzybice badz nawet furaginy czuje w gardle okropny bol do rozerwania i oczywisce tez nie moge nic ostrego , kwasnego, bo boli i pozniej mam suchy kaszel ciezko mi oddcyhac , po nie braniu ok 10 dni lekow to mija, ale jest problem , bo mam w gardle e.coli od 11.5 miesiaca i kleubsielle pneumoniae od miesiaca w drogach moczowyhc 10 do 5 . Z antybiogramu na obie mam zinnat na 5 dni, ale prosze o porade co robic z tym gardlem czy nazwac to przelyk. Czy to uszkodzona podrazniona blona sluzowa . Bardzo prosze o pomoc, bo nie wieednak z powodu bolu ciagle musze brac, chociaz furagine na zlagodzenie pecherza, nerek.
Po preparatach ziolowychnie rozrywa mi tak gardla . Bardzo prosze o pomoc.
[list:imx1w2a3][/list:u:imx1w2a3]